Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Na invalidnom vozíku z Olomouca do Santiaga

05.02.2019

Milan Langer sa rozhodol absolvovať cestu na svojom manuálnom invalidnom vozíku z Olomouca až do Santiaga de Compostela

Na invalidnom vozíku z Olomouca do Santiaga

Milan Langer sa rozhodol absolvovať cestu na svojom manuálnom invalidnom vozíku z Olomouca až do Santiaga de Compostela.
Milan so svojim tímom zostaveným z dobrovoľníkov a dobrodruhov, ktorí sa k nemu rozhodli pridať, plánuje začiatok cesty približne na 20. marca 2019. Cesta by mala podľa plánu trvať približne 200 dní.

Keď Milan zostavoval svoj tím, mal jedinú požiadavku – „Ochotu ťahať sa s jedným šialencom na invalidnom vozíku, ktorý sa bez pomoci nepoškrabe ani na nose. K tomu ešte pohodovú náladu a solídnu kondičku,“ uviedol na svojom informačnom plagáte.

Milan Langer vyštudoval filozofickú fakultu v Brne odbor filológia. Od roku 1997 pracuje v sociálnych službách ako vedúci neziskovej organizácie Spolok Trend vozíčkárov Olomouc. Dlhodobo aktívne pracoval a pracuje v organizáciách zdravotne postihnutých v Českej republike (napr.: Svaz invalidů, Asociace muskulárních dystrofiků, Sdružení pro životní prostředí zdravotně postižených, Sbor zástupců ZP, Národní rada zdravotně postižených ČR).

Bol aj účastníkom vôbec prvého kurzu k sexuálnej asistencii v Českej republike, ktorý organizovala Rozkoš bez rizika s podporou švajčiarskych partnerov. Keďže sa Milan Langer pohybuje na invalidnom vozíku už od detstva, má naozaj bohaté osobné skúsenosti s problematikou osôb so zdravotným postihnutím, vrátane rôznych úskalí objavovania svojej sexuality.
Cieľom Milanovej cesty je ukázať, že na invalidnom vozíku sa život nekončí a aj v ťažkej životnej situácii je možné plniť svoje sny a ciele.

O Santiagu de Compostela


Do Santiaga de Compostela sa putuje už od 9. storočia k hrobu apoštola Jakuba staršieho. O počte pútnikov, ktorí túto cestu od jej začiatku absolvovali neexistujú žiadne štatistiky, no odhaduje sa, že by sa počet pútnikov počítal na milióny. Cestu do Compostely v posledných rokoch spopularizoval spisovateľ Paolo Coehlo v knihe s názvom Pútnik – Mágov denník. Samotný spisovateľ svoju púť absolvoval pred 30timi rokmi.

Cieľom celého putovania je dôjsť do Santiaga s prosbou o uzdravenie či spomalenie priebehu choroby.

Ak by ste mali chuť Milana na jeho ceste akokoľvek podporiť alebo sa k nemu na niektorej časti cesty pridať môžete ho kontaktovať priamo na jeho e-mail: milanger@volny.cz.

 

Zdroj: Pout.eu

Predchádzajúci článok
Grantový program pre organizácie pracujúce s deťmi a mladými ľuďmi so znevýhodnením
Nasledujúci článok
„Niekedy sa cítim osamelo“: štúdium na univerzite s postihnutím