Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Nemá ruky ani nohy, rodičia ho opustili ešte v pôrodnici.

22.11.2021

Dnes inšpiruje milióny ľudí.

Nemá ruky ani nohy, rodičia ho opustili ešte v pôrodnici.

Rodičia opustili Gabea Adamsa-Wheatleyho hneď po narodení. V škole sa musel vysporiadať so šikanou spolužiakmi. Dnes ho na sociálnych sieťach obdivujú milióny ľudí, ktorí prahnú po jeho postrehoch zo života, či už ide o návody na make-up, tanec, manželský život, alebo zvládanie každodennej rutiny bez končatín.

Deväť mesiacov po narodení opusteného Gabea adoptovala rodina z amerického Utahu. Chlapec brazílskeho pôvodu sa tak stal bratom niekoľkých súrodencov a členom veľkej rodiny.

 

Noví rodičia sa rozhodli, že budú chlapca od útleho veku vychovávať celkom rovnako ako ostatné deti. Zvýhodňovanie kvôli jeho zdravotnému stavu nepripadalo do úvahy. Gabe sa narodil s vzácnym ochorením nazvaným Hanhartov syndróm.

 

Na servere Unilad sa Gabe zveril, že dlhodobé podceňovanie zo strany jeho spolužiakov trvalo až do siedmej triedy, kedy vystúpil v školskej súťaži talentov. Tanečným číslom dokázal, že nie je iba dieťa na vozíku, ale že sa dokáže poriadne hýbať. Vyslúžil si nekonečné ovácie publika.

Mladík od tej doby na internete zverejňoval mnoho videí, na ktoré ale neboli vždy len pozitívne ohlasy. Často sa objavovala i nepríjemná kritika, napádanie a výsmech. Šikana postupne znížila jeho sebaúctu tak, že sa pred siedmimi rokmi pokúsil o samovraždu.

Gabe sa ale nevzdal, rok potom, čo si založil účet na TikToku, sa zoznámil so svojim terajším manželom. Svadbu, ktorá sa odohrala tohoto roku v júli, Gabe označil ako rozprávkovú.

 

Na sociálnych sieťach mladík ukazuje, ako sa oblieka s pomocou palice, umýva si vlasy, maľuje sa. Ľudia ho často označujú ako inšpiratívneho, statočného, úžasného a silného. Negatívne reakcie už dokáže absorbovať tak, že si ich neberie osobne. Počet jeho sledujúcich nedávno prekonal hranicu dvoch miliónov.

 

Často Gabe naráža aj na témy spojené s duševným zdravím: "Chcel by som len povedať, aby ste to nevzdávali. Vždy sa nájdu ľudia, ktorým na vás záleží a majú vás radi. Musíte ich iba nájsť."

 

Zdroj: Magazin.aktualne.cz

Predchádzajúci článok
Nový štart do života s motivátormi zo SME SI ROVNÍ
Nasledujúci článok
Liečbou pacientov ochrnutých po úrazoch sa zaoberá prelomová terapia