Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Nemecko - raj pre dovolenku hendikepovaných

18.07.2016

Nemecká centrála pre turizmus si uvedomuje, že počet imobilných turistov narastá a snaží sa im výjsť v ústrety

Nemecko - raj pre dovolenku hendikepovaných

Nemecko, ako najľudnatejšia európska krajina, si uvedomuje, že nárast počtu imobilných občanov je trend, ktorý bude pokračovať aj v ďalších rokoch. Preto sa Nemecká centrála pre turizmus rozhodla posvietiť si na túto skupinu obyvateľstva, ktorej je v rámci Európskej únie až 80 miliónov, približne toľko, ako obyvateľov samotného Nemecka.

Na ostrove Juist na severozápade Nemecka sa na pieskovej pláži vynímajú drevené chodniky priamo k moru. Nie sú ale určené pre turistov, ktorí nechcú dostať piesok do topánok ale pre hendikepovaných turistov, ktorým sa miestne úrady snažia výjsť v ústrety. V oblasti, ktorú navštívi ročne 50x viac turistov, ako je počet domácich, je to ďalšie riešenie ako pritiahnuť cestovateľov, ktorí sú odkázaní na invalidný vozík.
Ak sa imobilý turista chce prezliecť, na pláži sú k dispozícii väčšie prispôsobené prezliekacie kabínky.

Samozrejmosťou sú v oblasti bezbariérové hotely, reštaurácie, úrady, divadlá a iné kultúrne a spoločenské zariadenia. Pri každom trajekte, ktorý kotví v prístave je k dispozícii osobný asistent.

Radi by ste si zakajakovali v niektorom z kanálov? Chcete navštíviť legendárny October fest? Prípadne si chcete pozrieť jednu z 39 pamiatok UNESCO? V Nemecku žiadny problém. 

Ak premýšlate nad dovolenkou v Nemecku a viete trochu po anglicky, možete si pozrieť, aké možnosti sú pre vás pripravené.

 

Zdroj. Germany.travel, Trend.sk

Predchádzajúci článok
POMOC PRE OSOBY SO ZDRAVOTNÝM POSTIHNUTÍM PROSTREDNÍCTVOM COUNSELINGU
Nasledujúci článok
Úrad komisára pre osoby so ZP - čo by ste mali vedieť?