Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Neuveriteľná náhoda mu zmenila život. Sam ale po 10 rokoch zomrel

29.06.2019

Jeho príbeh sa stal svetoznámym. Pred 10 rokmi, keď mal Sam Ballard 19 rokov stavil s kamarátmi, že zje slimáka.

Neuveriteľná náhoda mu zmenila život. Sam ale po 10 rokoch zomrel

Jeho príbeh sa stal svetoznámym. Pred 10 rokmi, keď mal Sam Ballard 19 rokov stavil s kamarátmi, že zje slimáka. Táto zdanlivo nepodstatný mladícky úlet ho ale pripútal na lôžko. Pred pár dňami obletela svet informácia, že Sam svoj boj po 10 rokoch prehral.

V škole bol veľmi obľúbený medzi spolužiakmi, rád hral ragby, bol stále usmievavý a dobre sa učil. Lekári mu v jeho trápení ani za 10 rokov nevedeli pomôcť.

Slimák, ktorého Sam zjedol obsahoval vajíčka červa, ktorý sa obvykle vyskytuje v pľúcach potkanov. Krátko po tom sa začali u Sama prejavovať príznaky niečoho vážnejšieho.

Mladíka previezli do nemocnice, kde upadol do kómy. Lekári zistili, že príčinou problémov je červ angiostrongylus cantonensis, ktorý u chlapca vyvolal meningoencefalitídu, zápal centrálnej nervovej sústavy.

Z kómy sa mu podarilo prebrať až po 400 dňoch. Dlhé mesiace potom trávil v nemocnici na pozorovaní. Keď sa prebral rodina zistila, že je úplne ochrnutý. Aj keď absolvoval hneď niekoľko rehabilitácií, jeho stav sa nezlepšoval. Nakoniec bol plne odkázaný na nepretržitú starostlivosť rodiny a blízkych.

Pred pár dňami Sam svoj boj o život prehral. Táto správa zasiahla celú Austráliu. Na jeho pohrebe boli okrem rodiny, jeho spolužiaci, učitelia a priatelia.

Tragický príbeh má ale dohru. Poisťovňa v Austrálii vzhľadom na pôvod vzniku problémov odmietla preplatiť liečbu mladíka. Matke sa síce podarilo vyzbierať peniaze na to aby nemusela chodiť do práce a pomáhala mu ale teraz sa o slovo prihlásila poisťovňa, ktorá žiada poplatky za liečbu. Po rodine teraz žiada zaplatenie skoro 30 000 €.

 

Zdroj: Stars24.cz

Predchádzajúci článok
Páru na vozíku sa prihodil zázrak. Ľudia im vyzbierali 60.000€
Nasledujúci článok
Príbeh Margaret Steiffovej - vozíčkarka, ktorá stvorila hračkárske impérium