Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Nevhodne umiestnené parkovacie miesto pre ľudí s ŤZP

04.05.2018

Keď si šla Jana z Bratislavy prevziať tovar, všimla si pri sklade predajne nevhodne umiestnené parkovacie miesto pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Nevhodne umiestnené parkovacie miesto pre ľudí s ŤZP

Keď si šla Jana z Bratislavy prevziať tovar, ktorý si objednala z internetu, všimla si pri sklade predajne nevhodne umiestnené parkovacie miesto pre ľudí so zdravotným postihnutím.

 

Nevhodne umiestnené parkovacie miesto pre ľudí so zdravotným znevýhodnením sa nachádza v Bratislave na Bottovej ulici v areály AlzaDrive. Miesto pre invalidov je umiestnené priamo pri rampe kadiaľ vychádzajú autá a z druhej strany je blokované betónovou kockou.

Takto umiestnené parkovacie miesto je absolútne absurdné a otázkou je aj to, ako je možné, že vôbec bolo schválené.

 

Parkovisko pred budovou patrí spoločnosti HB Reavis, od ktorej bolo vyžiadané aj stanovsko ku parkovaciemu miestu pre invalidov.

Handicapovaní využívajú primárne vhodnejšie parkovisko pri hlavnom vstupe," uviedla k problematike Patricie Šedivá, hovorkyňa Alza.cz. Ľudia s preukazom ZŤP tak naďalej využívajú - nevyužívajú toto parkovacie miesto.

 

Zdroj: Cas.sk

Predchádzajúci článok
Osoby so zdravotným postihnutím ešte stále musia o svoje miesto v spoločnosti bojovať
Nasledujúci článok
Po autonehode skončil na invalidnom vozíku, dnes sa venuje výrobe špecializovaných invalidných vozíkov.