Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Nevzdáva to ani počas korony: Známy tréner chce rozhýbať Slovákov

20.05.2020

Ako najlepší individuálny fitness tréner Slovenska, sa môže pochváliť prvenstvom v súťaži Fit leader.

Nevzdáva to ani počas korony: Známy tréner chce rozhýbať Slovákov

Ako najlepší individuálny fitness tréner Slovenska, sa môže pochváliť prvenstvom v súťaži Fit leader. Tento rok však už po desiaty krát chce pretaviť svoje úspechy do pomoci chorým. Branislav Lobotka odcvičil deväť ročníkov podujatia Buď lepší Challenge day, kde si spolu v jednom čase a v hodine pod jeho vedením zacvičia stovky nadšencov. A kvôli vírusu COVID-19 bude prebiehať podujatie online.

Od profesionálnych hokejistov k charite

Podujatie s názvom Buď lepší Challenge day nie je len o radosti z pohybu, ale aj o ušľachtilej myšlienke a svedčí o tom fakt, že za desať rokov činnosti sa pri hromadnom cvičení vyzbieralo a odovzdalo rodinám a organizáciám, ktoré to naozaj potrebujú až 34-tisíc eur. „Naše akcie venujeme vždy osobám, ktorých postihnutie má pohybový charakter, lebo naša organizácia Buď lepší sa venuje športovým aktivitám. Chceme tak aspoň malou mierou prispieť k skvalitneniu pohybových funkcií tým, čo nemali toľko šťastia ako my,“ informoval nás organizátor podujatia a predcvičujúci Branislav Lobotka, ktorý sa okrem iného v minulosti venoval kondičnej príprave profesionálnych hokejistov.

V prípade ak sa rozhodne účastník registrovať a zaplatí štartovné, má dôvod na radosť hneď dvakrát. „Z vyzbieranej sumy uhradíme pre vybrané deti dva týždne v rehabilitačnom centre Posilbilitas v Piešťanoch, kde majú kvalitné podmienky a naozaj profesionálny prístup. Každý rok nám príde veľmi veľa žiadostí, a preto nechávame výber na odborníkov, ktorí podľa ich zdravotného stavu vyhodnotia, ktorým môže táto liečba najlepšie pomôcť,“ povedal tréner Lobotka. Väčšinou ide o deti, ktoré majú pohybový problém, napríklad deti po detskej mozgovej obrne a podobne. Za deväť rokov si Challenge day odcvičilo približne tritisíc ľudí. V poslednom, deviatom ročníku sa vyzbieralo na charitatívny účel 5200 eur.

Challenge day má podľa organizátora špeciálnu atmosféru práve tým, že všetci cvičia v rovnakých tričkách a táto fantastická atmosféra zanecháva v ľuďoch dobrý pocit ešte dlho po akcii. Akcie sa môže zúčastniť ktokoľvek a nie je dôležitá ani fyzická kondícia. „Stačí sa prihlásiť cez našu stránku challengeday.eu do 15. mája. Veď pri takejto charitatívnej akcii nie je dôležité vyhrať, ale prísť a pomôcť,“ dodal tréner, ktorý v roku 2017 získal prvenstvo v súťaži Fit Leader za najlepšieho individuálneho fitness trénera na Slovensku. Zároveň získal 3. miesto v kategórii skupinových trénerov. Súťaže sa zúčastnilo vtedy ďalších dvesto trénerov a o víťazovi rozhodovala verejnosť ako aj odborná porota.

Online potenie

Obdobne, ako všetky športové a verejné podujatia v týchto dňoch, narazil okrúhly desiaty ročník na problém spojený s novým koronavírusom. „Situácia vo svete aj u nás je taká, aká je a keďže momentálne máme zákaz organizovania spoločenských podujatí, vyzerá to tak, že desiaty ročník prebehne iba virtuálne,“ vyjadril sa o aktuálnom ročníku tréner Lobotka. V prípade, že by sa povolil  limit napríklad päťdesiat ľudí, tak organizátor zamýšľa v deň akcie, ktorý pripadá na 13. júna urobiť aj viac tréningových hodín po sebe. „Momentálne vďaka online tréningom máme už priaznivcov po celom svete, tak už je v podstate aj našou povinnosťou urobiť tento ročník aj pre nich prostredníctvom Live streamu,“ dodal. Samotný tréning, ktorého sa môže každý zúčastniť spomínanou online formou, bude trvať približne štyridsať minút, z toho je päť minút je rozcvička a päť minút strečing. Tréning bude zostavený tak, aby ho zvládli naozaj aj úplní začiatočníci. Tréner predvedie dve verzie cviku, jednu ľahkú a druhú náročnejšiu pre zdatnejších. Je to kombinácia kardia a posilňovacích cvikov.

 

Zdroj: Plus7dni.pluska.sk

Predchádzajúci článok
Joni povedala, čo jej dalo nádej a vieru prekonať ochrnutie
Nasledujúci článok
Mladá žena skončila na vozíku. Dostal ju tam stres a únava