Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Ochrnutá Austrálčanka zlyžovala aljašskú horu

30.06.2019

Sarah Jane ochrnula v roku 2014 ale nič jej nebráni v tom, aby si plnila sny.

Ochrnutá Austrálčanka zlyžovala aljašskú horu

Sarah Jane ochrnula v roku 2014 ale nič jej nebráni v tom, aby si plnila sny. Miluje sneh a zimné športy. Spolu so svojim synom sa vybrala na Aljašku, aby si splnila svoj sen.

Zimné športy boli vášňou Austrálčanky už od svojich 15 rokov. Celé sa to zmenilo v roku 2014, keď ostala po operácii chrbta pripútaná na invalidný vozík. Aj keď absolvovala operácie, stav v ktorom bola sa už nedal zmeniť. Postupne sa musela zmieriť s tým, že na nohy sa už nikdy nepostaví. Jej životný štýl založený na športovaní v zime musela oželieť. Sarah sa ale nevzdala a ukázala veľkú vôľu a odhodlanie.

5 rokov od operácie, ktorá jej zmenila život si splnila svoj sen. Chcela dokázať sebe, svojmu synovi a ostaným ľuďom so zdravotným postihnutím, že všetko sa dá, ak je vôľa. Pre uskutočnenie svojho sna si vybrala americkú Aljašku.

Helikoptéra ju a jej inštruktora nechala na svahu a ona celý svah zjazdila použitím špeciálneho vozíka. Celý čas ju na svahu podporoval jej syn a Sarah si tak splnila sen opäť sa venovať lyžovaniu.

 

Zdroj: Čas.sk

Predchádzajúci článok
Neuveriteľná náhoda mu zmenila život. Sam ale po 10 rokoch zomrel
Nasledujúci článok
Ako sa bezbariérovo menia Košice