Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Ochrnutá cyklistická šampiónka má vlastnú Barbie

13.03.2019

Kristina Vogelová sa dočkala významnej pocty.

Ochrnutá cyklistická šampiónka má vlastnú Barbie

Kristina Vogelová sa dočkala významnej pocty. Svetoznámy výrobca bábik Mattel sa rozhodol, že vytvorí Barbie na jej obraz. Firma tak napĺňa svoj nedávny záväzok, že legendárne bábiky budú vyrábať nielen s ideálnymi mierami ako symbolom krásy ale otvoria sa.

Kristina je jedenásťnásobná majsterka sveta a dvojnásobná olympijská víťazka. So svojou figúrkou, ktorá je na vozíku, podobne ako ona, sa pochválila na sociálnej sieti Twitter.

„Dostala som svoju jedinečnú Barbie. Nedokážem slovami popísať pocity, ktoré sú vo mne. Som veľmi hrdá na to, že takto môžem inšpirovať mladé dievčatá!“ napísala Vogelová a k svojmu statusu pridala pársekundové video bábiky na vozíku oblečenej v riflovom komplete.

Táto bábika ale nie je voľne dostupným artiklom, nedá sa kúpiť. Firma Mattel každý rok vytvorí zhruba 10 modelov bábik po vzore významných ženských osobností sveta.
Vlani takto firma spracovala do hračkárskej podoby aj známu českú lyžiarku a olympijskú víťazku Ester Ledeckú.

Mimoriadne úspešnú kariéru Vogelovej ukončila minulý rok tragická nehoda, keď sa na pretekoch v Cottbuse zrazila s mladým holandským jazdcom. Podrobila sa viacerým operáciám s cieľom postaviť ju opäť na nohy ale bezúspešne. Na nedávno skončených Majstrovstvách sveta v cyklistike pôsobila ako televízna spolumoderátorka.

 

Zdroj: Cas.sk

Predchádzajúci článok
Lokomat učí ochrnutých ľudí znovu učiť
Nasledujúci článok
ŤZP a práca. Čo hovoria fakty?