Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Od budúceho roka rozširuje mesto Banská Bystrica poskytovanie sociálnych služieb

12.10.2021

Mestská samospráva od budúceho roka pristupuje k optimalizácii a rozšíreniu kapacít v zariadení na ul. 9. mája na Uhlisku v Banskej Bystrici

Od budúceho roka rozširuje mesto Banská Bystrica  poskytovanie sociálnych služieb

Urobí tak z dôvodu neustále sa zvyšujúceho dopytu našich seniorov a zdravotne znevýhodnených obyvateľov o pobytové i ambulantné sociálne služby. Za uplynulé štyri roky prešiel celý objekt výraznou rekonštrukciou, modernizáciou,  debarierizáciou pristavením lôžkového výťahu, a súčasťou bol aj nákup nového vybavenia. Vždy ochotný personál pripravený pomôcť každému kto to potrebuje je tu pridanou hodnotou.

Stredisko sociálnych služieb je objektom vo vlastníctve mesta a nachádza sa na Uhlisku. Za posledné roky ho samospráva kompletne zrekonštruovala. Na budove boli vymenené všetky okná a dvere, vybudoval sa zdroj tepla, zrealizovala sa výmena rozvodov, obnovili sa pavilóny, nakúpilo sa potrebné vybavenie či atypický nábytok. V ďalšej etape sa zrealizovala prístavba výťahu, rekonštrukcia ďalších poschodí, opravy elektroinštalácie, montáž záložného zdroja a pod. Od roku 2018 tak samospráva investovala do komplexnej obnovy mestskej budovy cca 700 000 eur.

 

„Som rád, že každý rok sa nám podarilo vyčleniť nemalú finančnú čiastku, aby sme budovu vo vlastníctve mesta kompletne obnovili, a v nevyužívaných priestoroch zároveň rozšírili kapacity. Dopyt po sociálnych službách z roka na rok narastá a o takéto miesta je veľký záujem.  V súčasnosti pripravujeme všetko tak, aby od nového roka mohli priestory plnohodnotne využívať tí, ktorí to najviac potrebujú,“ hovorí primátor Ján Nosko.

 

V súčasnosti poskytuje Mestské Stredisko sociálnych služieb komplexné pobytové a ambulantné sociálne služby pre 33 klientov v troch prevádzkach zamerané na  týždennú a dennú formu pobytu a opatrovateľské služby.  Sú určené pre tých, ktorí potrebujú celodennú starostlivosť, pomoc inej osoby pri každodenných úkonoch, podávanie pravidelnej stravy, spoločnosť a kontakt s inými ľuďmi.

 

„Sociálne služby poskytované v rámci Strediska sociálnych služieb od 1. januára 2022 budú optimalizované v dvoch objektoch s rozšírenými kapacitami. O možnosti ich využitia budeme informovať,“ vysvetľuje Ivana Kružliaková, vedúca Odboru sociálnych vecí MsÚ v Banskej Bystrici.

 

V KOMUCE, na Robotníckej 12, bude zas fungovať Ambulantná služba denného stacionára.  K jej presťahovaniu mesto pristúpilo najmä z  dôvodu, že priestory na Robotníckej ulici sú vhodnejšie. Objekt ponúka viaceré možnosti na realizáciu voľnočasových aktivít pre seniorov a zdravotne znevýhodnené osoby, ako aj rozvoj ich pracovných zručností.  Klienti tu môžu využívať miestnosť na výrobu produktov z keramiky, počítačovú miestnosť i knižnicu.

 

Službu pre ďalších 22 klientov s týždennou formou pobytu poskytne zas Zariadenie opatrovateľskej služby v budove na ul. 9. mája 74. V objekte zároveň dochádza k vytvoreniu nového zariadenia pre seniorov s celoročnou formou pobytu s kapacitou ďalších 14 miest. V zrekonštruovaných jedno, dvoj a trojlôžkových izbách budú umiestnení klienti, ktorí si vyžadujú dlhodobú starostlivosť . Objekt je bezbariérový a prístup do zariadení je zabezpečený výťahom v oboch budovách.

Informáciu prezentovala Mgr. Zdenka Marhefková, PhD., hovorkyňa primátora.

 

Zdroj: Banskabystrica.sk

Predchádzajúci článok
Číňania na internete vyjadrujú podporu hendikepovanému mužovi
Nasledujúci článok
Kačenka sa vracia. So svojimi dvojičkami bude doma úplne prvýkrát.