Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Od samovražedného atentátnika bol vzdialený iba päť metrov. Aj tak prežil.

22.06.2022

Martin s priateľmi teraz však dokázal nemožné.

Od samovražedného atentátnika bol vzdialený iba päť metrov. Aj tak prežil.

Chcel touto výzvou svetu ukázať, že zdravotne postihnutí ľudia môžu robiť čokoľvek, čo chcú, ak im má kto pomáhať.

 

  1. 22. mája 2017 boli Martin Hibbert a jeho vtedy 14-ročná dcéra Eve na koncerte speváčky Ariany Grande. Nik netušil, že obyčajný koncert v Manchestri sa zmení na tragédiu desaťročia. V závere koncertu zaútočil v aréne samovražedný atentátnik, ktorý pripravil o život 22 ľudí a 119 vážne zranil. Bol medzi nimi aj Martin, ktorý stál od atentátnika iba päť metrov. Desiatky črepín mu poškodili miechu a to spôsobilo, že zostal pripútaný na invalidný vozík. Pre ľudí so zdravotným postihnutím by chcel urobiť aj nemožné a v týchto dňoch sa k tomu priblížil najviac ako vedel.

45-ročný Martin dosiahol minulý víkend vrchol hory Kilimandžáro, na ktorý ho vyniesol tím nosičov a pomocníkov. Tí Martina niesli i ťahali niekoľko dní cez obrovské balvany, aby sa po viac ako 72 kilometroch dostal na samotný vrchol.

 

Na vrchole, po dosiahnutí 5 895 metrov povedal: „Videl som len značku na vrchole. Nevedel som, či sa mám smiať, plakať... Bola to taká úľava dostať sa tam a vedieť, že sme to dokázali. Je to niečo, čo si budem navždy pamätať.“

Touto nezvyčajnou výzvou chcel svetu ukázať, že zdravotne postihnutí ľudia môžu robiť čokoľvek, čo chcú, ak im k tomu spoločnosť pomôže. „Neodpisujte niekoho len preto, že je na invalidnom vozíku. So správnou pomocou a podporou dokážeme čokoľvek. Môžeme aj vyliezť na horu Kilimandžáro,“ odovzdáva odkaz odhodlaný Martin, ktorý priznal, že na vrchole hory jeho úsilie zďaleka nekončí. „Vyliezli sme na horu, ale teraz musíme hory presunúť, aby sme dosiahli zmenu pre zdravotne znevýhodnených,“ vyjadril sa na záver.

 

 

Zdroj: DobreNoviny.sk

Predchádzajúci článok
Zrážka auta s vozičkárom. Muž na vozíku nafúkal
Nasledujúci článok
Matka autistu nemá čím uhradiť zubára, muž zas zbiera peniaze na invalidný vozík.