Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Olympijský oheň ponesie najstarší človek na planéte

18.11.2020

Plánuje ísť na vozíku s pomocou ošetrovateľky.

Olympijský oheň ponesie najstarší človek na planéte

Aktuálne je najstaršie žijúcou osobou na svete Japonka Kane Tanakaová. A práve ona by sa mala stať členkou olympijskej štafety! Neuveríte koľko rokov bude mať.

Letná olympiáda v Tokiu sa kvôli pandémii koronavírusu nekonala a tak Japonci to skúsia o rok neskôr, teda v roku 2021.

Musí byť aj pochodeň

Neodmysliteľne ku olympijským hrám patrí aj štafeta so zapáleným ohňom, ktorý musí prísť z gréckej Olympie až do dejiska olympiády. Práve toho sa mala už v tomto roku zúčastniť aj Tanakaová, ktorá má 117 rokov.

Najstaršia Osoba, ktorá je najstaršia na svete, má naplánovaný úsek na 11. mája 2021, kedy bude mať 118 rokov a 129 dní. Plánuje ísť na vozíku s pomocou ošetrovateľky.

Akú má kondíciu?

Japonka Kane Tanakaová sa narodila 2. januára 1903. Vo veku 118 rokov by bola suverénne najstaršou členkou štafiet v histórii olympiád. Doterajší rekord však drží Aida Mendésová z Brazílie, ktorá mala v roku 2016 „iba“ 106 rokov. „Boli by sme najradšej, keby ju všetci videli s pochodňou, aby si uvedomili, aká veľká je chuť žiť ďalej,“ vyhlásil Tanakaovej vnuk Ejdži.

Pre vyčíňanie koronavírusu je Tanakaová v izolácii a jej príbuzní za ňou nemôžu chodiť. Avšak personál z domova pre seniorov hlási, že je vo výbornom stave.

 

Zdroj: Dnes24.sk

Predchádzajúci článok
Nákupy pre seniorov a ťažko zdravotne postihnutých zabezpečí samospráva
Nasledujúci článok
Pomoc s nákupmi chorým seniorom ponúka aj Zvolen