Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Otec nechcel, aby bol hrob jeho syna len miestom smútku. Navrhol mu náhrobný kameň s prekrásnym posolstvom

29.11.2019

Keď zomrel Matthew, rodičia túžili, aby miesto jeho odpočinku reprezentovalo to, čo jeho inšpirujúci život stelesňoval – nádej

Otec nechcel, aby bol hrob jeho syna len miestom smútku. Navrhol mu náhrobný kameň s prekrásnym posolstvom

Keď zomrel Matthew, rodičia túžili, aby miesto jeho odpočinku reprezentovalo to, čo jeho inšpirujúci život stelesňoval – nádej. Matthew sa narodil ako syn Ernesta a Anneke Robinsovcov roku 1988. Pre nedostatok kyslíka pri pôrode sa pasoval s mnohými diagnózami. Bol slepý, paralyzovaný od krku nadol a dokázal povedať iba zopár slov.

Pobral sa na druhý svet keď mal len 11 rokov. Napriek tomu boli jeho rodičia veľmi vďační za šťastie, ktoré im ich syn počas svojho krátkeho života dával. Bol to z jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol Ernest synovi zhotoviť náhrobný kameň, ktorým by svojmu synovi a jeho životu vzdal hold - unikátnu sochu, ako sa Matthew naťahuje z vozíčka a snaží sa dosiahnuť nebo. „Namiesto smútku socha robí z hrobu nášho syna miesto šťastia,“ povedal Ernest. Aspoň po smrti sa tak chlapček konečne odpútal od invalidného vozíčka a pozemských problémov, ktoré ho počas života trápili.

Robinsonovci sa rozhodli založiť ešte počas jeho života fond, ktorý podobne znevýhodneným ľuďom poskytuje pomoc do dnešných dní.

Zdroj: Dobrenoviny.sk

Predchádzajúci článok
Alena Erlebachová: „Paralympijskí športovci by sa mali pýtať hlavne svojich zväzov, kde zohnať prostriedky.“
Nasledujúci článok
Tento muž ukázal, ako sa býva s handicapom: Sám by som sa nedostal domov, hovorí..