Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Parkovacie miesto pre ŤZP pred ÚPSVaR v Košiaciach je takmer nedostupné

17.12.2017

Dostať sa na parkovacie miesto, ktoré je vyhradené pre zdravotne ťažko postihnutých pred UPSVaR v Košiciach je takmer nemožné.

Parkovacie miesto pre ŤZP pred ÚPSVaR v Košiaciach je takmer nedostupné

Dostať sa na parkovacie miesto, ktoré je vyhradené pre zdravotne ťažko postihnutých pred Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny na Staničnom námestí v Košiciach je takmer nemožné. Vyhradené miesto je totiž umiestnené za zdvíhacou rampou, ktorú nemá kto obslúžiť.

Aby ste tak mohli auto s preukazom ZŤP bezplatne zaparkovať, musí Vám rampu niekto zdvihnúť aby ste sa na vyhradené miesto vôbec dostali.

Závora sa nachádza 15 metrov od hlavnej budovy. Ak by auto šoféroval človek so sťaženou chôdzou alebo inými pohybovými problémami, sám by si pomôcť nedokázal.

Paradoxom je, že v tejto budove sídlia aj posudkové oddelenia pre celé mesto, takže tam postihnutí chodia často.

Takáto situácia je absolútne neprijateľná. Pracovníci úradu tak na podnet, ktorý dostali, prisľúbili, že v blízkosti rampy umiestnia informačnú tabuľu s telefonickým kontaktom na pracovníka SBS, ktorý rampu v prípade potreby zdvihne.

Zdroj: KosiceDnes.sk

Predchádzajúci článok
V Malackách jazdí taxík s elektrickou plošinou, ktorý umožňuje prevoz invalidného vozíka
Nasledujúci článok
Slovenskí občania s ŤZP prišli bojovať do Bruselu za svoje práva