Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Parkovanie v košickom Auparku imobilným vodičom nevyhovuje

06.02.2018

Podľa vyhlášky Ministerstva životného prostredia takéto parkovisko musí byť umiestnené čo najbližšie k vchodu do príslušnej budovy

Parkovanie v košickom Auparku imobilným vodičom nevyhovuje

Problémy na parkovisku tohto najväčšieho nákupného centra v metropole východu sú predovšetkým spoplatnené parkovanie a nevyhovujúce umiestnenie parkovacích miest pre osoby s ŤZP.


Na problém upozornila portál KosiceDnes.sk ich čitateľka, ktorá chodí na Auparku do medicínskeho centra.
„Prečo nemôžem tak, ako všade v meste, parkovať zdarma? A to ani nehovorím o tom, že pri výťahoch sú parkovacie miesta vyhradené pre firmy a my, zdravotne postihnutí, musíme parkovať pomerne ďaleko,“ uviedla.
So žiadosťou o stanovisko sa ešte v septembri minulého roku obrátila na vedenie obchodného centra, žiaľ neúspešne.


Riaditeľ Auparku Košice, p. Boroš, nakoniec na otázku novinárky uviedol, že hoci občania s ťažkým zdravotným postihnutím platia za parkovanie rovnako ako ostatní návštevníci obchodného centra, sú zvýhodnení tým, že majú vyhradené špeciálne parkovacie miesta v parkovacích priestoroch Auparku , ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti vstupných hál a parkovacích staníc.


Boroš dodal, že v spolupráci s mestskou políciou sa snažia monitorovať tieto vyhradené parkovacie miesta, keďže sa pomerne často stáva, že je obsadené vozidlom, ktorého majiteľ nie je držiteľom preukazu ŤZP.
Podľa vyhlášky Ministerstva životného prostredia takéto parkovisko musí byť umiestnené čo najbližšie k vchodu do príslušnej budovy, pred ktorou je parkovisko vytvorené, alebo pri výstupe z parkoviska. Práve túto skutočnosť Aupark aj dodržal. Možno by však bolo na posúdenie, či pod vežou Auparku, kde je medicínske centrum, by nemali byť miesta pre ŤZP bližšie k výťahom.

Zdroj: KosiceDnes.sk

Predchádzajúci článok
Rebríček magazínu Forbes ocenil 30 najúspešnejšch podnikateľov mladších než 30 rokov v Európe
Nasledujúci článok
Ruskí športovci budú na paralympijských hrách štartovať pod neutrálnou vlajkou