Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Parkovisko pri Partizánskej lúke už má vyhradené parkovacie miesta pre ZŤP osoby

11.09.2019

Aby takéto parkovacie miesta vznikli aj na Kamzíku i v areáli Horárne Krasňany, rozhodli sa Mestské lesy na tom popracovať

Parkovisko pri Partizánskej lúke už má vyhradené parkovacie miesta pre ZŤP osoby

Aby takéto parkovacie miesta vznikli aj na Kamzíku i v areáli Horárne Krasňany, rozhodli sa Mestské lesy na tom popracovať.

Už aj na parkovisku pri Partizánskej lúke, majú zdravotne ťažko postihnuté osoby s preukazom, vyhradené  parkovacie miesta. Po zaparkovaní môžu pokračovať priamo od parkoviska, alebo využiť následne nízkopodlažný autobus číslo 43 ďalej na Železnú studničku.

Obyvatelia sa zhodovali v podnetoch, ktorých hlavným predmetom boli práve chýbajúce miesta pre držiteľov ZŤP preukazov. Preto mesto Bratislava, ako správca parkoviska, pristúpilo k tomuto opatreniu. Taktiež Mestské lesy Bratislava informovali o tom, že naďalej pracujú na tom, aby takéto parkovacie miesta vznikli aj na Kamzíku, aj v areáli Horárne Krasňany. Taktiež sa zaoberajú ďalšími opatreniami, ktoré osobám so znevýhodnením spríjemnia pobyt v lesoparku.

 

Zdroj: Bratislavaden.sk

Predchádzajúci článok
Americký zdravotne znevýhodnený bežec nebude môcť štartovať na atletických MS
Nasledujúci článok
Jaroslav (43) po encefalitíde ochrnul a nemôže hovoriť. Je ťažké zohnať pre neho pomoc.