Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Pašeráci v Taliansku vysadili na skalnom útese ochrnutého migranta

26.10.2021

Pašeráci, vysadili na skalnom útese na talianskom ostrove Favignana pri Sicílii aj ochrnutého Tunisana na vozíku

Pašeráci v Taliansku vysadili na skalnom útese ochrnutého migranta

Pašeráci, ktorí prevážali migrantov z Líbye do Talianska, vysadili na skalnom útese na talianskom ostrove Favignana pri Sicílii aj ochrnutého Tunisana na vozíku. Muž tam kvôli neprístupnému terénu strávil celú noc a zachrániť ho musel armádny vrtuľník, napísal denník La Repubblica.

 

Hendikepovaný muž skončil v nemocnici v Trapani na Sicílii a darí sa mu dobre. Záchranu privolali jeho priatelia, ktorí ho vlastnými silami nedokázali zo skalnatého pobrežia dostať.

O asistenciu maltskej alebo talianskej pobrežnej stráže v utorok naliehavo požiadala nemecká nezisková organizácia ResQship, ktorá na palubu svojej plachetnice vzala 34 migrantov v núdzi.

Medzi zachránenými je 15 malých detí a tehotná žena, ktorá akútne potrebuje lekársku starostlivosť.

„Je ťažko postihnutá morskou chorobou, má obehové problémy a opakovane stráca vedomie,” uviedol zdravotník misie ResQship Daniel Casingena.

 

Malta, v ktorej vodách sa záchranné operácie odohrali, migrantov prevziať nechce, pretože sa nachádzajú na palube lodi plávajúcej pod nemeckou vlajkou, uviedla agentúra DPA.

Nemecké úrady uviedli, že majú zodpovednosť iba za ľudí zachránených v nemeckých vodách Baltského a Severného mora.

A Taliansko, ktorého ostrov Lampedusa je najbližším prístavom, odkazuje na to, že úradne má povinnosť postarať sa o zachránených Malta.

Na možnosť vyložiť zachránených migrantov teraz čaká i loď Sea-Watch 3, ktorá v uplynulých dňoch v Stredozemnom mori zachránila pri siedmich zásahoch 412 ľudí.

Talianska pobrežná stráž dnes z lodi evakuovala tri ženy, ktoré utrpeli popáleniny kvôli styku so zmesou benzínu a morskej vody, uviedol prevádzkovateľ plavidla.

 

Zdroj: Novinky.cz

Predchádzajúci článok
Odmietol sa vzdať svojej vášne napriek tomu, že ho úraz pripútal na vozík
Nasledujúci článok
11 rokov boja za spravodlivosť 20 vyhratých súdov, 20 kg papierov