Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Po havárii skončil na vozíčku. Dnes už chodí a vrátil sa za volant formule.

14.04.2021

V lete 2019 unikol Juan Manuel Correa pri havárii iba o vlások smrti. Veľa nechýbalo a už nikdy by sa nepostavil na nohy.

Po havárii skončil na vozíčku. Dnes už chodí a vrátil sa za volant formule.

V lete 2019 unikol Juan Manuel Correa pri havárii iba o vlások smrti. Veľa nechýbalo a už nikdy by sa nepostavil na nohy. Američan ale preukázal silnú vôľu a cez posledný víkend už testoval monopost formule 3.

Posledný augustový deň v roku 2019 sa zapísal do histórie motoristického športu čiernym písmom. Pri divokej havárii na okruhu v Spa-Francorchamps sa v závode formule 2 zabil francúzsky pilot Anthoine Hubert. Jeho americký súper Juan Manuel Correa bojoval o život.

 

Ku smrteľnej nehode došlo vo výjazde zo zákruty Eau Rouge. Correa narazil v plnej rýchlosti okolo 270 km/h do Hubertovho auta, ktoré sa tesne pred ním vrátilo na trať po kontakte s bariérou. Monopost francúzskeho pilota sa roztrhol na tri kusy. Jazdca nezachránila ani škrupina karosérie, ktorá nevydržala náraz do ľavej strany voza. Hubert zomrel v belgickom lekárskom stredisku.

 

Correa utrpel početné fraktúry dolných končatín a ľahšie zranenie chrbtice a ešte večer po havárii sa v nemocnici v Lutychu podrobil operácii. Dvadsaťjedenročný závodník potom na sebe tvrdo pracoval. A taktiež podstupoval ďalšie operácie.

 

Podobne ako Přemysl Rezek, hrdina televízneho seriálu Nemocnica na kraji mesta, sa podrobil predĺženiu nohy. "Jednu končatinu má teraz kratšiu, pretože kosti sa museli odstrániť. Lekári mu ju budú naťahovať, aby mala pôvodnú dĺžku," uviedol niekoľko mesiacov po havárii Bob Vavřík, manažér tímu F2 Charouz Racing System, vo farbách ktorého v sezóne 2019 jazdil.

Havária usadila rodáka z Ekvádoru s americkou licenciou na vozík, ale pred rokom sa na sociálnych sieťach pochválil prvými krokmi bez pomoci barlí. "Neviem, či sa to dá považovať za chôdzu, ale pomaly sa tam dostávam," glosoval svoje pokroky. Tie došli tak ďaleko, že pred tohtoročnou sezónou mohol ohlásiť veľký návrat. Vo farbách stajne ART Grand Prix bude bojovať v šampionáte formule 3, ktorý je súčasťou siedmich Veľkých cien F1.

 

"Po tom všetkom, čím som si prešiel, som veľmi šťastný, že som späť. Tímu ART Grand Prix som veľmi vďačný za túto šancu. Mojim snom zostáva formula 1 a beriem to ako prvý krok pri svojom návrate," uviedol Correa.

 

V monopostu formule 3 absolvoval o uplynulom víkende prvé testy na rakúskom Red Bull Ringu. Na helme si pri tej príležitosti viezol spomienku na zosnulého Huberta.

Correa sa behom dvojdenných jázd neustále zlepšoval, v nedeľu dopoludnia dokonca odjazdil jedenásty najlepší čas. "Som veľmi spokojný. Testy mi ukázali, že vo formule 3 budem schopný bojovať o čelné pozície," uviedol rodák z Quita.

 

Šampionát formule 3 štartuje druhý májový víkend v Barcelone. Na štarte budú taktiež traja jazdci českej stajne Charouz Racing System. Oficiálne bol ale zatiaľ potvrdený len štart Francúza Reshada de Geruse.

 

Zdroj: Sport.aktualne.cz

Predchádzajúci článok
Šanca pre Emu? Školáčka sníva o gymnáziu, potrebuje ale zbúrať bariéry
Nasledujúci článok
Tím odborníkov pomôže rodičom zdravotne znevýhodnených detí