Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Poisťovne vracajú doplatky za lieky

29.06.2018

Zdravotné poisťovne - Všeobecná zdravotná poisťovňa, Union zdravotná poisťovňa a Dôvera začali vracať doplatky za lieky za prvý kvartál.

Poisťovne vracajú doplatky za lieky

Zdravotné poisťovne - Všeobecná zdravotná poisťovňa, Union zdravtná poisťovň a Dôvera začali vracať doplatky za lieky za prvý kvartál.

V prípade Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa vyplácaná suma oproti minulému roka zvýšila o takmer 1,5 milióna eur.

 "Pod vyššiu sumu doplatkov za prvé tri mesiace tohto roka takmer o 1,5 milióna eur v porovnaní s doplatkami za posledný štvrťrok 2017 sa podpísali dve skutočnosti. A to rozšírenie okruhu poistencov, na ktorých sa limit spoluúčasti po novom vzťahuje, ako aj rozšírenie úhrnnej výšky úhrad poistenca, do ktorej sa okrem liekov od 1. januára 2018 započítavajú aj zdravotnícke pomôcky a dietetické potraviny čiastočne uhrádzané z verejného zdravotného poistenia," objasnila zdravotná poisťovňa.

VšZP vracia klientom, ktorí za obdobie január až marec prekročili ochranný limit spoluúčasti,  doplatky za za lieky, zdravotnícke pomôcky a dietetické potraviny. nárok na tieto doplatky tak za prvý kvartál roku 2018 vznikol 177 815 poistencom v celkovej výške viac ako 3,53 milióna eur.

Takmer 64 % z tejto sumy (2,26 milióna eur) rozdelí VšZP medzi poberateľov invalidných dôchodkov, držiteľov preukazu ZŤP a invalidných poistencov, ktorým nevznikol nárok na invalidný dôchodok.

Union zdravotná poisťovňa vráti poistencom peniaze vo výške 212 255,10 eura, ktoré sa prerozdelia medzi 11509 poistencov. Najväčší podiel z celkovej sumy bude vrátený ZŤP dospelým 93 676,72 eura, nasledujú invalii s výškou vrátených rostriedkov 48 312,42 eura. peniaze sa budú vracať aj deťom ZŤP, deťom do 6 rokov a dôchodcom.

V prípade preplatkov od zdravotnej poisťovne Dôvera sa jedná o celkovú sumu 1,1 milióna eur pre 51-tisíc poistencov. "Z celkovej sumy vrátených doplatkov vrátime 215-tisíc eur dôchodcom, 557-tisíc eur držiteľom preukazu ZŤP, 344-tisíc eur deťom do 6 rokov veku a 4 400 eur deťom do 6 rokov veku so zdravotným postihnutím," informoval PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.

 

Zdroj: Poistovne.sk

Predchádzajúci článok
Okruh pracovných činností, na ktoré možno ťažko zdravotne postihnutým (ŤZP) ľuďom poskytnúť príspevok na asistenta, sa nerozšíri.
Nasledujúci článok
Futbalové majstrovstvá sveta pre ľudí s amputovanou končatinou - Amputee World Cup