Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Pomoc s nákupmi chorým seniorom ponúka aj Zvolen

19.11.2020

Svoju pomoc ponúka mesto Zvolen nielen seniorom, ktorí sú v karanténe, ale aj tým, ktorí sú osamelí, chorí alebo ťažko zdravotne postihnutí

Pomoc s nákupmi chorým seniorom ponúka aj Zvolen

O tejto aktivite informuje radnica na svojej webovej stránke.

Záujemcovia si môžu nákup základných potravín a drogérie dohodnúť v pondelok alebo vo štvrtok, v čase od 8.00 do 12.00 h na telefónnom čísle +421 905 282 071 alebo na adrese dovozpotravin@zvolen.sk. Objednávka musí obsahovať meno a priezvisko seniora, adresu, kam je potrebné doručiť mu nákup, jeho telefonický kontakt a zoznam požadovaných potravín.

 

Produkty, ktorých sa týka nákup, zverejňuje samospráva na svojej webovej stránke.

Mesto sa sústredí na dovoz základných potravín a hygienických potrieb v sume najviac 20 eur a váha jedného nákupu by nemala presiahnuť päť kilogramov.

 

„V popoludňajších hodinách riadne označený dobrovoľník, ktorý pracuje pre mesto, navštívi seniora, ktorý si objednal nákup, aby od neho za podpis vyzdvihol sumu 20 eur. Na druhý deň dovozca doručí nákup a v obálke aj výdavok z prijatej sumy,“ vysvetľujú zvolenské pravidlá. Doručenie nákupu a vrátenie výdavku z nákupu potvrdí senior podpísaním prijatia nákupu.

 

Ďalšie podrobné podmienky tejto služby nájdu záujemcovia na webe mesta

 

Zdroj: DobreNoviny.sk

Predchádzajúci článok
Olympijský oheň ponesie najstarší človek na planéte
Nasledujúci článok
Ide to aj na vozíku. Prvá súťaž tanca tohoto typu prebehla už aj v Česku