Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Pôsobivý príbeh ženy, Jeleny Činkovej, ktorá prišla o nohy, ale nevzdala sa

16.09.2019

Táto žena prežila vo veku 22 rokov tragédiu, ale tá ju nezastavila

Pôsobivý príbeh ženy, Jeleny Činkovej, ktorá prišla o nohy, ale nevzdala sa

Jelena Činková pozná silu skutočného sna. Táto žena prežila vo veku 22 rokov tragédiu, ale tá ju nezastavila. Rovnako aj teraz pokračuje vo svojom milovanom tanci, ktorý miluje od detstva. A stala sa mnohonásobnou majsterkou sveta.

Jelena prišla o nohy pri nehode vo veku 22 rokov. Stalo sa to tak, že spadla pod vlak. Pred touto nehodou učila deti tancovať. Práve jej žiaci sa stali pre ňu motiváciou vstať z lôžka.

"Pracovala som s deťmi. Bolo to ešte pred nehodou. A dôležité je, a to si jasne pamätám, že som na resustitačnom oddelení premýšľala, že mám deti a musím za nimi ísť, aby mi neušli. Školský rok sa začal a je potrebné študovať. Ale všetci na mňa počkali, chodili so mnou domov. A mali sme takú zvláštnu cestu obnovy - ako mojej, tak aj ich. A to bola moja motivácia," rozpráva Jelena.

Táto mladá žena nehľadiac na to, že sa ocitla na vozíčku, sa rozhodla tancovať profesionálne. Je športovkyňou národného tímu Ukrajiny športových tancov na vozíčkoch.

Jej tanečným partnerom je Saša Oniščenko. Tancujú duety, latinskoamerický program, európsky program, freestyle. Jelena tiež tancuje dva sólové programy - freestyle a singly.

Štvornásobná majsterka sveta v tancovaní na vozíčku háji práva osôb so zdravotným postihnutím a má aktívny život. Trénuje deti vo svojej tanečnej škole Helios, ktorá sa stala najlepšou v krajine.

Jelena sa tiež venuje potápaniu a praktizuje parašutizmus. Má aj certifikát na právo ponoriť sa do hĺbky 18 metrov.

Teraz táto žena sníva o kvalitných protézach. Jej najväčší ciel je vycestovať do Nemecka a dať si vyrobiť dobré protézy. Teraz má s nimi dosť vážny problém, čo ovplyvňuje jej zdravie a bráni tak v aj v aktívnom životnom štýle.

Verí, že keď si splní tento sen, splnia sa aj jej všetky ostatné túžby. V plánoch tejto úžasnej športovkyne je aj vytvorenie rehabilitačného centra pre invalidov.

 

Zdroj: Sputniknews.com

Predchádzajúci článok
Alena Kábrtová : „Človek na vozíku nebol partner“
Nasledujúci článok
VIEME PRVÍ: Parkovací preukaz pre ŤZP. Zn. Kúpim