Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Pre zdravotne znevýhodnené deti pribudne v Bratislave nové ihrisko.

04.05.2021

O tom, aké hracie prvky budú na ihrisku, rozhodnú rodičia detí prostredníctvom anonymnej ankety

Pre zdravotne znevýhodnené deti pribudne v Bratislave nové ihrisko.

Tento rok vybuduje Karlova Ves prvé ihrisko na území svojej mestskej časti, ktoré bude slúžiť aj zdravotne znevýhodneným de­ťom.

Rodičia detí rozhodnú prostredníctvom anonymnej ankety o tom, aké hracie prvky na ňom budú. Hlasovať môžu do 10. mája. Karlova Ves následne pripraví projekt modernizácie súčasného ihriska.

 

Hlavne bezpečné

„Záleží nám na tom, aby naše deti mohli využívať nielen bezpečné, ale aj moderné ihriská s vybavením, ktoré zodpovedá súčasným trendom. Pri príprave projektu postupnej rozsiahlejšej rekonštrukcie ihriska na Adámiho sme nemohli nemyslieť aj na deti, pre ktoré sú bežné hracie prvky neprístupné. Chceme, aby sa na tomto ihrisku cítili rovnako dobre ako ostatné deti,“ vysvetľuje zámer modernizácie starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

„Budeme radi, ak nám svoj názor na vytvorenie inkluzívneho ihriska s prvkami pre telesne znevýhodnené deti povedia tí, ktorých sa to najviac týka. Preto uvítame názor rodičov znevýhodnených detí na začlenenie takýchto hracích prvkov do projektu. Vyhodnotíme ich spolu s projektantom a budeme na ne prihliadať pri spracovaní výsledného projektu modernizácie,“ pridáva informáciu vicestarosta Branislav Záhradník.

 

Výzva

Podľa karloveského poslanca Jozefa Griača, zástupcu zdravotne znevýhodnených, každý z rodičov vie, čo dokáže jeho dieťa. „Niektoré hracie prvky sú pre deti výzvou, aj keby v prvých pokusoch niektoré úkony nezvládli. Všetky deti sú si rovné svojimi predstavami a cieľmi, čo by chceli vyskúšať. Určite je veľmi dôležité dostať na ihrisko okrem bežných hojdačiek aj hojdačku väčšieho rozmeru s nájazdom s vozíkom. Aj keď sedíme na vozíku, je skvelou zábavou hojdačka, kde sa zmestí vozík s asistentom,“ apeluje poslanec.

 

Možnosť hlasovať majú rodičia za hojdačku pre dieťa na invalidnom vozíku, kolotoč pre dieťa na invalidnom vozíku či hojdačku pre deti, ktoré trpia epilepsiou. Modernizácia bude rozdelená na viacero etáp, kvôli finančnej aj stavebnej náročnosti a taktiež aby nevyradila z prevádzky celé ihrisko, keďže ho navštevuje veľa rodičov s deťmi. Súčasťou modernizácie nebudú iba nové hracie prvky a dopadové plochy, taktiež sa zmení aj jeho usporiadanie.

 

Zdroj: Bratislava.dnes24.sk

Predchádzajúci článok
Zdravotne hendikepovaný študent pomáhal v dobe pandémie v havířovskej nemocnici
Nasledujúci článok
Od 9. mája sa nákupné hodiny pre seniorov a ŤZP zrušia