Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Prežil som parádne prázdniny, ale bez divadla som bol ako na tŕňoch, hovorí Jan Potměšil

10.09.2020

Veľmi talentovaný herec Jan Potměšil (54) si tohtoročné leto užil maximálne.

Prežil som parádne prázdniny, ale bez divadla som bol ako na tŕňoch, hovorí Jan Potměšil

Veľmi talentovaný herec Jan Potměšil (54) si tohtoročné leto užil maximálne. Aj keď kvôli obmedzeniam v súvislosti s koronavírusom si musel dať od divadla nútenú pauzu, využil toho a trávil čas s rodinou. "Boli sme spolu a užili sme si to," povedal uznávaný herec.

O tom, čo Jana Potměšila v jeho živote v posledných mesiacoch sprevádzalo, prehovoril. A dalo by sa to rozdeliť do dvoch rovín, kedy trávil čas s milovanou rodinou a postupne sa vracal na dosky, ktoré znamenajú svet.

"Keď začali obmedzenia v súvislosti s koronavírusom, tak som musel prerušiť všetko. Takže som bol doma. Potom sme s rodinou jazdili na výlety, čo zase tiež bolo dobré, že sme boli spolu. Ale postupne mi za prácou začalo byť smutno, bol som už celý ako na tŕňoch," usmieval sa Jan Potměšil, ktorý si napríklad vo filme Prezident Blaník zahral šéfa „pražskej kaviarne“.

Herec má za sebou desiatky filmových aj divadelných rolí a patrí k ľuďom, ktorí svoju prácu robia s eleganciou a poctivo, a to i napriek tomu, že viac ako 25 rokov k nemu neodmysliteľne patrí invalidný vozík. Ale aj v dobe, kedy v Česku zavládli rôzne obmedzenia, sa úplne práce nevzdal.

"Behom opatrení som nahrával audioknihy, čo bolo fajn a na prelome mája a júna, to som sa veľmi tešil, sme sa mohli vrátiť do divadla. Následne sme hrali po republike dedinské predstavenia Rozmarné léto so spolkom Kašpar, a to sa taktiež podarilo a práca von bola veľmi príjemná," pokračoval Jan Potměšil.

"Ak by som to zhrnul, tak prázdniny som si užil s rodinou - so synmi a manželkou, chodili sme na plavárne, opaľovali sme sa, a zároveň do toho sme hrali divadlo, ako to len šlo," dodal o svojom súčasnom živote herec, ktorý zároveň upozornil na to, že na začiatku júna prebehla premiéra hry Protokol, ktorá stojí určite za pozornosť.

 

Zdroj: Zivotvcesku.cz

Predchádzajúci článok
Pavel Doležal: Bol zdravý. Zo dňa na deň ochrnul, ale bojovať neprestal!
Nasledujúci článok
Výhľad z Pyramídy dopriali aj ľuďom pripútaným na vozík