Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Prírastok v OĽaNO : Trojnásobná mamička prvej slovenskej poslankyne,ktorá je na vozíčku.

11.08.2019

Poslankyňa za OĽaNO,Silvia Shahzad, má už pár mesiacov hneď dva dôvody na radosť.

Prírastok v OĽaNO : Trojnásobná mamička prvej slovenskej poslankyne,ktorá je na vozíčku.

Poslankyňa za OĽaNO, Silvia Shahzad, má už pár mesiacov hneď dva dôvody na radosť. K prvorodenému synčekovi pribudli v máji dvojičky. Mamička Silvia priznáva, že starostlivosť o deti skĺbiť s prácou poslankyne, nie je vôbec jednoduché. Ale veľkou oporou je jej manžel a pomáhajú im aj osobné asistentky.

Silvia Shahzad, poslankyňa za OĽaNO, sa v septembri 2016 vydala za Pakistančana Yasira Shahzada. Synček Tariq sa narodil rok po svadbe. Pred pár mesiacmi k nemu pribudli dvojičky, dievčatko a chlapec.

Byť matkou i poslankyňou je zložité

Zo začiatku jej s deťmi pomáhal hlavne manžel. „Stará sa aj o nášho staršieho syna. Okrem toho máme v domácnosti osobné asistentky, ktoré mi pomáhajú zvládnuť chod domácnosti. Na mne zostáva najmä dojčenie,“ vyjadrila sa poslankyňa s tým, že zosúladiť prácu poslankyne s povinnosťami mamičky nie je vôbec jednoduché.

„Byť poslankyňou nie je štandardné zamestnanie, nedá sa od toho len tak odstrihnúť. Pokladám si za povinnosť vrátiť sa čo najskôr, aj keď to bude na úkor rodiny,“ vyjadrila sa poslankyňa za stranu OĽaNO. Materskú dovolenku využila iba necelé dva mesiace.

Už v septembri predkladá zákon

Silvia Shahzad sa už chystá v septembri predkladať v parlamente zákon, ktorý momentálne pripravujú. „Zákon ráta s hradením celého balíka sociálneho poistenia pre osobných asistentov. Mám pripravené aj ďalšie návrhy zákonov, ktoré treba neustále pripomínať, ako aj ďalšie rozbehnuté aktivity v parlamente,“ vysvetľuje. Chce byť platným členom parlamentu až do konca volebného obdobia.  „Počas leta síce neobieham mestá a nekampaňujem, ale pripravujem aplikáciu, ktorá, dúfam, bude užitočná. Verím, že ju už čoskoro predstavím. Je to moja vlastná forma boja s bariérami,“ doplnila. 

Prvá žena na invalidnom vozíčku v parlamente

V posledných parlamentných voľbách takmer okamžite upozornila na seba Silvia Petruchová, teraz Shahzad. Bola totiž prvou ženou na vozíčku, ktorú si ľudia zvolili do parlamentu. O veľký rozruch sa postarala aj druhýkrát. Vydala sa totiž za utečenca z Pakistanu, ktorý žiadal o azyl v Nemecku. Spoznali sa cez internet. Napriek silne negatívnym náladám verejnosti voči migrantom, poslankyňa svoj vzťah obhajovala a bránila. Známosť cez internet, ktorá trvala rok a pol, bola zavŕšená sobášom.

V parlamente sa poslankyňa Silvia venuje najmä problematikám, ktoré sú jej blízke - zamestnávanie ľudí so zdravotným postihnutím prostredníctvom chránených dielní a chránených pracovísk a začleňovanie na otvorený trh práce, odstraňovanie bariér, podpora osobných asistentov a opatrovateľov, ktorí sú nevyhnutnou súčasťou každého ťažko zdravotne postihnutého človeka a podobne.

 

Zdroj: Topky.sk

Predchádzajúci článok
Slovensko - jediná krajina bez systémového odstraňovania bariér
Nasledujúci článok
Na vozíku začala nový život