Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Prístupnosť pre všetkých: Airbnb rozširuje svoju ponuku o ubytovania pre zdravotne postihnutých cestujúcich

04.12.2017

Accomable je dva roky starý startupový projekt, ktorý vytvoril zoznam bezbariérových ubytovaní dostupných pre zdravotne postihnutých cestujúcich.

Prístupnosť pre všetkých: Airbnb rozširuje svoju ponuku o ubytovania pre zdravotne postihnutých cestujúcich

Accomable je dva roky starý startupový projekt, ktorý vytvoril zoznam bezbariérových ubytovaní  dostupných pre zdravotne postihnutých cestujúcich.

 

Spoločnosť Arbnb, ktorá zabezpečuje prenájom ubytovania pre cestujúcich po celom svete sa spojila týmto startupovým projektom aby zlepšila ponuku svojich služieb pre zdravotne postihnutých cestujúcich.

 

Projekt Accomable bol spustený pred viac ako dvoma rokmi kamarátmi z detstva: Srin Madipalli a Martyn Sibley. Obaja trpia spinálnou svalovou atrofiou. Cieľom ich projektu je uľahčiť  zdravotne postihnutým ľuďom nájsť dostupné miesta na ubytovanie po celom svete.

 

V detailných popisoch ponúk ubytovania uvádzajú všetky fakty o priestoroch, zdôrazňujú detaily ako bezbariérový prístup, zdvíhacie plošiny, prístupné sprchy ako aj ich vybavenie stoličkami na sprchovanie.

Webová stránka, ktorú momentálne spravuje tím šiestich zamestnancov, obsahuje už viac než 500 inzerátov s ponukami ubytovania zo 60 krajín. Počet ponúk aj naďalej rýchlo narastá, a to aj vďaka grantu zo Strediska pre sociálne podnikanie, ktoré je súčasťou Oxfordskej Univerzity vo Veľkej Británii (Skoll Centre for Social Entrepreneurship, Oxford University’s Saïd Business School). Na projekt okrem toho prispeli aj ďalší dobrovoľní investori čiastkou viac než 300 000 libier.

 

Zoznamy bezbariérových ponúk ubytovania spoločnosti Accomable a Airbnb sa však už v  blízkej budúcnosti plánujú zlúčiť.  Následne budú sprístupnené prostredníctvom stránky Airbnb  a oba tímy budú naďalej spolupracovať na zkepšení ponuky ubytovania pre zdravotne postihnutých cestujúcich.

 

Zakladatelia spoločnosti Accomalbe na svojich webových stránkach ubezpečili svojich zákazníkov, že spájanie sa väčšou platformou ako je Airbnb citlivo zvážili a od novej spolupráce očakávajú otvorenie príležitostí pre rozvoj ich konceptu ma celosvetovú úroveň.

 

 Investícia spoločností ako je Airbnb v oblasti dostupnosti ubytovania  pre zdravotne postihnutých cestujúcich, ktorých možnosti sú zvyčajne obmedzené, je obrovským krokom vpred, pretože pokiaľ ide o cestovanie, spoľahlivé informácie o zariadeniach sú "jedinou najväčšou bariérou" postihnutých ľudí.

Zdroj: TheGuardian.com

Predchádzajúci článok
Slovenské školstvo sa nedokáže postarať o deti s hendikepom rovnocenným spôsobom ako o tie zdravé.
Nasledujúci článok
Bionická noha dáva hendikepovaným takmer neobmedzené možnosti pohybu