Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Prostredníctvom audio nahrávok sprístupnili niektoré z turistických destinácií pre ľudí s hendikepom

02.09.2019

Turisticko-informačný portál www.trencinregion.sk, slúži už viac než tri roky ako hlavný informačný kanál v trenčianskom regióne

Prostredníctvom audio nahrávok sprístupnili niektoré z turistických destinácií pre ľudí s hendikepom

Turisticko-informačný portál www.trencinregion.sk, slúži už viac než tri roky ako hlavný informačný kanál v trenčianskom regióne. Webový portál poskytuje turistom informácie o najatraktívnejších miestach v Trenčianskom kraji a ročne ho navštívi viac jako 200-tisíc návštevníkov.


V tomto roku na portáli pribudla novinka vo forme audio nahrávok s faktami a zaujímavosťami o jedenástich turistických destináciách. Medzi nahrávkami nájdete informácie o Trenčianskom hrade, Bojnickom zámku, hrade Lednica, Považskom hrade, hradoch Uhrovec a Beckov, Čachtickom hrade a jeho podzemí, Mohyle Milana Rastislava Štefánika, Skalke nad Váhom či informácie o hviezdnej oblohe z Hvezdárne v Partizánskom.


Tieto zaujímavé a pútavé audio nahrávky sú prioritne určené pre osoby s hendikepom, ktoré sa kvôli svojmu zdravotnému postihnutiu nedostanú do týchto lokalít a k vystaveným expozíciám.
Ľudia so zdravotným postihnutím tak majú možnosť dozvedieť sa zaujímavosti aspoň o niektorých turistických destináciach z pohodlia svojho domova.

Podľa prieskumu organizácie KOCR Trenčín je väčšina historických a kultúrnych pamiatok či iných turistických zariadení v Trenčianskom kraji neprístupná zdravotne ťažko postihnutým osobám.


Cieľom tejto aktivity je aj povzbudiť správcov turistických zariadení k tomu, aby sa pokúsili sprístupniť miesta aj pre hendikepovaných návštevníkov. Vďaka nadviazaniu spolupráce s občianskym združením (OZ) Bez bariéry plánuje KOCR Trenčín región vyvíjať systematické kroky k odstraňovaniu bariér v turistických lokalitách.
Trenčiansky kraj je zaujímavou turistickou destináciou a Slovensko aj tento región si zaslúžia, aby ho videli aj zdravotne postihnutí návštevníci z Česka a ďalších krajín. Stačí snaha nájsť možnosti a odhodlanie ako prostredie prispôsobiť.

 

Zdroj: Lexikon.sk

Predchádzajúci článok
Vďaka kaderníckemu umeniu zarobili kamarátovi na rehabilitáciu.
Nasledujúci článok
Potvrdené - v školách chýba asistent polovici žiakov