Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Režisérka Poledňáková slávi 80 rokov: Po mŕtvici päť rokov v ústraní

09.09.2021

Po ťažkej mozgovej mŕtvici je na tom stále zle a je to už päť rokov, čo bola naposledy videná na verejnosti…

Režisérka Poledňáková slávi 80 rokov: Po mŕtvici päť rokov v ústraní

Režisérka a scenáristka Marie Poledňáková síce 7. septembra oslavuje svoje okrúhle osemdesiatiny. Žiadna veľká narodeninová párty plná celebrít a osobností ju však podľa všetkého nečaká. Po ťažkej mozgovej mŕtvici je na tom stále zle a je to už päť rokov, čo bola naposledy videná na verejnosti…

 

Posledný film, ktorý Marie Poledňáková natočila, bol Líbáš jako ďábel z roku 2012. Mala síce ešte veľmi veľa ďalších plánov, pretože bola stále vitálna a zdravá. Dáma, ktorá stojí za populárnymi snímkami, ako je S tebou mě baví svět, či filmy s Tomášom Holým (†21) Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, čo sú obľúbené filmy, z ktorých mnohé hlášky doslova zľudoveli, už tvoriť nebude. V roku 2016 ju totiž postihla ťažká mozgová mŕtvica. Na chalupe v dedinke Martinice u Onšova na Vysočine ju našla susedka, s ktorou chcela pôvodne ísť na huby.

Režisérku vtedy do Ústrednej vojenskej nemocnice v pražských Střešovicích prevážal vrtuľník. O dva roky neskôr vstúpila do kín rodinná krimi vianočná komédia Ten, kdo tě miloval práve podľa námetu Poledňákovej. Film už musel natočiť Jan Pachl (43), ktorý je podpísaný aj pod scenárom. Ochrnutie vtedy zasiahlo polovicu tela a nejakú dobu musela byť pripútaná na vozík. „Neposlúcha ma ľavá noha a ľavá ruka. Musím rehabilitovať a to cvičenie ma bolí,“ povedala režisérka Poledňáková.

 

Režisérka tak zostala kvôli svojej vážnej chorobe „uväznená“ v malej vilke v Nebušiciach. „Od tej doby, čo paní Poledňáková skolabovala, sme ju videli iba párkrát. A posledné dva roky už vôbec nie,“ prezradila už pred rokom miestna obyvateľka. „Hneď, ako sa jej to stalo, jej syn postavil zo záhrady do prvého poschodia výťah,“ susedka vykreslila situáciu taktiež o synovi Petrovi, ktorý s chorou matkou v dome žije a stará sa o ňu. „Stará sa o ňu výborne, a čo som počula, do domu dochádza aj opatrovateľka,“ prezradila pani z Nebušíc.

Väčšinu času slávna režisérka údajne trávi vo svojej izbe a pohybuje sa už iba na prvom poschodí. „Som doma, odpočívam, čítam si alebo sa pozerám na televíziu. Tak vyzerajú moje dni,“ popísala svoj denný program predtým tak aktívna žena. Chalupu na Pelhřimovsku, kde ju dostihli zdravotné problémy, dala Poledňáková do predaja vlani v januári. Ona sama tam kvôli svojim indispozíciám už chodiť nemohla, no občas chalupu navštevoval jej syn Petr, aby skontroloval jej stav. Udržiavať rozľahlé obydlie bolo pre nich určite finančne náročné, a tak sa ho nakoniec musela režisérka zbaviť.

 

Zdroj: Blesk.cz

Predchádzajúci článok
Rodičom, ktorí sa jej vzdali pre jej postihnutie, odpustila.
Nasledujúci článok
Otvorili prvú základnú školu pre deti s autizmom, ktorá je jediná v Trnavskom kraji