Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Roky pre nás robí prvé posledné, teraz je na nás, aby sme mu pomohli, hovorí cyklokrosová šampiónka

12.01.2021

Cyklisti z Jablonca chystajú finančnú zbierku pre svojho kamaráta mechaniky.

Roky pre nás robí prvé posledné, teraz je na nás, aby sme mu pomohli, hovorí cyklokrosová šampiónka

Cyklisti z Jablonca chystajú finančnú zbierku pre svojho kamaráta mechaniky. Ten ostáva po páde zo strechy v nemocnici a oni mu chcú uľahčiť návrat do bežného života.

 

Cyklisti z jabloneckej Kooperatívy by radi pomohli svojmu mechanikovi a hlavne kamarátovi. Zotavuje sa po ťažkom úraze, keď spadol zo strechy a zostal ochrnutý. Aktuálne leží na jednotke intenzívnej starostlivosti v tanvaldskej nemocnici.

Nepríjemnú udalosť, ktorá sa mechanikovi tímu Michalovi Hengalovi stala, popísala šesťnásobná republiková šampiónka v cyklokrose Pavla Havlíková. Ďalším z iniciátorov chystanej pomoci je tréner Miloslav Hollósi. Ten pridal aktuálnu informáciu o zdravotnom stave Michala Hengala. „Je kompletne ochrnutý, hlava vníma, čaká sa, až začne sám dýchať, aby sa s ním mohlo začať ďalej pracovať, smerom do života,“ povedal.

Pomoc samotná bude aj pre jabloneckých cyklistov behom na dlhú trať. Ako prví chcú založiť charitatívny účet. „Veľmi veľa podpor sa týka mladších ľudí, Michal má nad 40 a na takúto podporu nemá dosah. Aby sme ho dostali nazad do života, bude potrebná značná suma financií,“ uvedomuje si Pavla Havlíková. Vypočítava zároveň, na čo budú peniaze potrebné: „Potrebujeme k nemu asistenciu, rehabilitačné pomôcky, pobyty v rehabilitačnom centre. Na toto všetko potrebujeme vybrať peniaze.“

 

Jabloneckí cyklisti veria, že sa im všetko okolo chystanej zbierky podarí naštartovať v novom roku. „Celú akciu spustíme v Jabkeniciach, na Majstrovstvách republiky v cyklokrose. Michal patrí do cyklistickej komunity, verím, že mu budeme vedieť pomôcť,“ plánuje Pavla Havlíková.

 

Zdroj: Liberec.rozhlas.cz

Predchádzajúci článok
Neznámy vírus jej paralyzoval celé telo
Nasledujúci článok
Aj v Trnave funguje srdce na zber vrchnákov z plastových fliaš