Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Ruskí športovci budú na paralympijských hrách štartovať pod neutrálnou vlajkou

07.02.2018

Ruský tím bude vylúčený aj z tohtoročných paralypijskjých hier v Pjongčangu.

Ruskí športovci budú na paralympijských hrách štartovať pod neutrálnou vlajkou

V súvislosti s dopingovým škandálom ruských športovcov pred štyrmi rokmi v Soči rozhodol Medzinárodný paralympijský výbor (IPC), že ruský tím bude vylúčený aj z tohtoročných paralypijskjých hier  v Pjongčangu.

 

Niektorí ruskí paralympionici však šancu štartovať na hrách dostanú, budú však musieť štartovať pod neutrálnou vlajkou. Týka sa to tých, ktorý boli od dopingových podozrení preukázateľne oslobodení. Ich počet sa odhaduje na 30-35 osôb. Budú štartovať v biatlone, alpskom lyžovaní, behu na lyžiach, snoubordingu a curlingu. Hry sa budú konať 9. - 18. marca v Pjongčangu.

 

Hoci suspendácia pre Ruský paralympijský výbor (RPC) stále trvá, prezident Medzinárodného paralympijskeho výboru  - Andrew Parsons sa vyjadril, že krajina v urobila veľký pokrok čo sa týka dopingových šklandálov.

 

Na paralypijských hrách v Soči, ktoré sa konali v roku 2014 získali ruskí paralympijský športovci 30 zlatých, 28 strieborných a 22 bronzových medailí.

Zdroj: Sme.sk

Predchádzajúci článok
Parkovanie v košickom Auparku imobilným vodičom nevyhovuje
Nasledujúci článok
Slováci vyvinuli špeciálne automobilové sedadlo do áut pre zdravotne postihnutých