Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

S láskou už 20 rokov opatrujú....Svojho suseda

09.04.2019

Róbert Hausner z dedinky Kľačno je celý svoj život pripútaný k invalidnému vozíku.

S láskou už 20 rokov opatrujú....Svojho suseda

Róbert Hausner z dedinky Kľačno je celý svoj život pripútaný k invalidnému vozíku. Napriek tomu priam prekvitá entuziazmom a dobrou náladou. Môžu za to jednak jeho rodičia ale aj veľmi obetaví susedia, ktorí s ním nemajú žiadne pokrvné puto.

To však susedom Idrányiovcom vonkoncom neprekáža. Popri starostlivosti o svoje 4 deti a 7 vnúčať sa ochotne postarajú aj o Róberta.

Ich spoločný príbeh sa začal pred 20 rokmi na diskotéke v Prievidzi, kde robil Ladislav Idrányi biletára. Róberta, ktorý bol na vozíku, tam zobrali kamaráti na zábavu.

„Prirástol mi k srdcu od prvého okamihu. Veľmi rýchlo si na neho zvykla aj moja manželka a deti a aj ostatní príbuzní sa na neho často vypytujú. Je to člen našej rodiny,“
uviedol Ladislav.

Celá rodina pre mladíka doslova žije. Najstarší syn ho berie na futbal. S mladším, ktorý je trojnásobný majster sveta v kickboxe, chodieva na turnaje a zápasy. Sused na vozíku samozrejme nesmie chýbať na žiadnej svadbe, či rodinnej oslave. Každý deň mu telefonujú a to pritom dochádzajú do práce aj do zahraničia.

„Keď k nám Róbert prišiel prvý krát na dvor naše deti k nemu veľmi priľnuli. Hneď sme vedeli, že je to vzťah na celý život. On má v sebe totiž takú zvláštnu auru. Chcete ho objať, dotknúť sa ho,“ dodáva Iveta.

Róbert sa pri ich slovách rozplakal: „Berú ma ako svoje piate dieťa. Dávajú mi lásku a pozornosť a som na nich veľmi naviazaný. Svoj život bez nich si už ani neviem predstaviť.“

Jeho mama len nedávno pochovala svojho manžela Beňadika. Zostala tak v dome so synom sama. Je veľmi vďačná susedom, že sú takou oporou pre ňu a Róberta a boli aj pre jej zosnulého manžela.

Róbertov otec bol veľmi obetavý a 40 rokov ho nosil v náručí. Na chrbte boli spolu dokonca na Kľaku. Spokojné manželstvo, ktoré skončilo po 39 rokoch sa okrem Róbertovho zdravotného stavu muselo vysporiadať s úmrtím dvoch ďalších detí.

Róberta mama a susedia presvedčili, aby šiel na operáciu a následne na rehabilitačné liečenie do Piešťan.  Po tomto by mu mali ustúpiť bolesti a kŕče a zlepší sa jeho zdravotný stav.
Aktuálne vyhlásil cez sociálnu sieť zbierku, ktorá by mu mala pomôcť uhradiť náklady s tým spojené.
„Ďakujem všetkým, ktorí prispeli alebo ešte snáď prispejú,“ dodal na záver.

 

Zdroj: Čas.sk

Predchádzajúci článok
Aleš bez končatiny šoféruje autobus. Chce dokázať niečo výnimočné
Nasledujúci článok
I na vozíku sa dá chudnúť. Lenka zhodila 20 kg