Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Seredčan Denis Kučera bol v roku 2018 jednou z tvárí kampane Birell.

16.11.2019

Minulý rok sa Denis zapojil aj do kampane českej firmy Birell, ktorá vyrába pivo.

Seredčan Denis Kučera bol v roku 2018 jednou z tvárí kampane Birell.

Minulý rok sa Denis zapojil aj do kampane českej firmy Birell, ktorá vyrába pivo. Projekt niesol názov Nezastaviteľní a predstavil 23 hendikepovaných športovcov.

Darujte pohyb pohybom

Na Slovensku a v Čechách Birell postavil niekoľko takzvaných Birell brán. Za každý prechod jednou z týchto brán Birell prispel 25 centov na účet Nezastaviteľných. Pri každej bráne ste mohli podporiť Nezastaviteľných aj kúpou darčeka, alebo príspevkom do pokladničky. Na Slovensku sa tieto brány nachádzali na Štrbskom plese, v Košiciach na sídlisku Nad Jazerom, na Donovaloch, pri Vodnom diele Žilina a na Slnečných jazerách v Senci, ktoré nám boli najbližšie. Celkovo sa vyzbieralo 55 014 eur, ktoré boli použité na športové vybavenie pre Nezastaviteľných.

Nezastaviteľný Seredčan

Športovec Denis Kučera je stelesnením slova nezastaviteľný. Napriek tomu, že rakovina ho pred dvanástimi rokmi pripútala na vozík, on sa nevzdal a športuje dodnes.  Od malička mal rád všetky druhy športu a po prekonaní diagnózy sa k nemu pomaly vracal. Približne 4 roky sa venuje street workoutu a kalistenike, teda cvičeniu s vlastnou telesnou váhou. Rád využíva aj workoutové ihrisko v Seredi. Denis nemá problém otvorene rozprávať o svojom hendikepe a o všetkom, čo ho sprevádza. Svoju motiváciu a odhodlanie najlepšie zhrnul týmito slovami: „Môžeš robiť hocičo, len o tom musíš presvedčiť svoju hlavu. Aj keď je to niekedy ťažké, aj tak sa nezastavím.“


Ďalší Nezastaviteľní

,,Majú športový talent a chuť biť sa s osudom. Cením si ich, pretože chcú žiť naplno, aj keď im život napísal ťažký príbeh. Ale handicap ich nezastaví. Podporte ich cestu k aktívnemu životu svojím pohybom. Pretože spoločne sme Nezastaviteľní."Bekim - ambasádor.

 

Kristína Vozárová

"Mám svalovú dystrofiu, ale v športe som našla nový zmysel života. Hrám stolný tenis v Paraolympijskom centre, ale je to ďaleko a dostanem sa tam len raz týždenne. Preto by som si priala vlastný stôl na stolný tenis. Mojim snom je dostať sa na paraolympiádu. Moje životné heslo je „Never give up“. Preto sa chcem zlepšovať a ukázať ostatným, že aj s takou ťažkou diagnózou sa to dá zvládnuť."

Kateřina Kreuzerová

"Mám roztrúsenú sklerózu. Postupom času som prestala hýbať prstami na ľavej nohe, špička sa ešte viac oslabila. Potom sa pridala ľavá ruka, pri ktorej je hybnosť minimálna. Ale ja veci len tak nevzdávam. Priala by som si elektrobicykel, pretože manžel je cyklista a nemôžem s ním a s rodinou jazdiť na výlety, čo by som si veľmi priala. Inak chodím cvičiť jógu a verím, že čokoľvek príde, musí človek spracovať a žiť ďalej."

Jakub Bekeš

"Narodil som sa s detskou mozgovou obrnou. 16 rokov som nechodil, absolvoval som 3 ťažké operácie nôh, ale zaprel som sa a dnes prejdem s barlami 10 kilometrov. Tiež som sa naučil plávať. Mojim snom je lyžovanie s bratom, ktorý je mi veľkým vzorom a oporou. Preto by som si prial monoski. Dôležité je sa hendikepu nepoddávať. Chce to pevnú vôľu a trpezlivosť."

Karol Paliaš

"Po ťažkej autonehode som prišiel o ľavú nohu a nemôžem hýbať ani pravou rukou. Doktori hovorili, že už nikdy nebudem chodiť. Ale ja som sa znovu začal venovať športu, chodím do posilňovne a dnes zvládnem prejsť párkrát do týždňa trasu, ktorá má niekoľko kilometrov. A keď už som zvládol túry, určite zvládnem aj jazdu na bicykli. Preto by som si prial špeciálny bicykel."

 

Zdroj: Sedersity.skBirell.sk

Predchádzajúci článok
Vďaka tomuto robotickému skeletonu dostávajú ľudia s ochrnutím druhú šancu na život.
Nasledujúci článok
Paralympijský projekt "Sme si rovní"