Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Silný odkaz matky postihnutého chlapca

15.04.2019

Priznanie ženy, ktorej syn je na vozíku hlboko zasiahlo ľudí na sociálnych sieťach a ostatné matky.

Silný odkaz matky postihnutého chlapca

Priznanie ženy, ktorej syn je na vozíku hlboko zasiahlo ľudí na sociálnych sieťach a ostatné matky. Deti sú od prírody zvedavé. Zaujíma ich všetko, čo sa v ich okolí deje. O to viac vie ich pozornosť pritiahnuť niečo nezvyčajné. Ak sa v ich blízkosti objaví človek, ktorý je odlišný, často to sprevádza hlasné kladenie otázok alebo zízanie.

To môže viesť často k vzniku nepríjemných situácií. Rodičia majú vo zvyku deti poučovať aby nezízali na ľudí na verejnosti. Na druhej strane odvracanie zraku z osoby so zdravotným postihnutím vyznieva dosť neľudsky.

Jenna Gines je matkou dvoch chlapčekov. Jeden z nich je na invalidnom vozíku. Domnieva sa, že rodičia by mali deťom dovoliť byť zvedaví, aj keď vo forme uprených pohľadov.

„Prestaňte, prosím, svoje deti učiť, aby sa nepozerali. Ako sa majú niečo naučiť, keď im to zakážeme. Stále pripomíname, aby sa nepozerali na iných, ako sme my sami. Nebuď zvedavý, nechci vedieť o niečom, čo si doteraz nevidel. Nechávaj si odstup od vecí, ktoré sú odlišné...Tieto veci niekedy podvedome deťom opakujeme. Namiesto toho by ste ich mali nechať, nech aj kľudne zízajú. Nechajte ich, nech sa pýtajú otázky, na ktoré chcú poznať odpovede a potom sa o tom s nimi rozprávajte. Čo ich zaujalo? Čo je iné, ako boli zvyknutí? Učte svoje deti vnímať odlišnosť, lebo tá je v poriadku. A je ok, ak si to všimnú a vy sa s nimi o tom rozprávate. Ešte lepšie je, ak si nájde kamaráta alebo kamarátku, ktorá je odlišná. Nie je v poriadku prehliadať ho alebo dokonca ignorovať. Prijmite odlišnosť, rozprávajte sa o nej a buďte vy zmenou vo svete, po ktorej voláme,“ uviedla vo svojom príspevku na sociálnej sieti Jenna.

Zdroj: Cas.sk

Predchádzajúci článok
Inovatívna klávesnica pre hendikepovaných zo Slovenska
Nasledujúci článok
Vyhral 5 medailí. Na ministerstvo ho nepustili