Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Skupina mladíkov surovo prepadla na vlakovej stanici hendikepovanú súťažiacu z talentovej šou

14.09.2021

V blízkosti vlakovej stanice sa ozýval krik o pomoc po tom, ako skupina mladíkov prepadla dve mladé ženy. Jedna z nich má ťažké zdravotné postihnutie

Skupina mladíkov surovo prepadla na vlakovej stanici hendikepovanú súťažiacu z talentovej šou

Ide o 21-ročnú Martinu, ktorá je jednou z úspešných súťažiacich v jojkárskej šou Česko Slovensko má talent a včera svojim spevom aj silným príbehom, dojala porotu.

 

Prepadnutá žena hovorí : "Videli, že som chorá a aj tak, akoby na truc," bolestne znejú slová mladej ženy, ktorá už niekoľko rokov bojuje s ťažkou diagnózou. S priateľkou sa chcela prejsť večer po meste a ukázať jej pravoslávny chrám. V pätách im stále bola partia asi 10-tich mladých mužov.

"Oni ju mohli normálne zabiť. Keby to skúsili na zdravého človeka, napríklad na mňa, tak dobre ale na ZŤP," hovorí priateľka prepadnutej Martiny. "Kričala som pol hodinu o pomoc a nikto ma nepočul," vysvetľuje.

 

Martinu sotili tak nešťastne, že spadla na koľajnice a nedokázala sa postaviť. "Ale, že ma hodia o koľajnice? Najprv skúšali moju stabilitu, desať sekúnd a mala som kabelku, mobil a peňaženku hodili po Kike, veď to je nenormálne, to nemôže byť človek, to nie je človek, čo to spraví," uvádza Martina.

 

Najskôr polícia tento prípad vyšetrovala ako prečin krádeže. Následným preverovaním bola vec prekvalifikovaná na zločin lúpeže a odstúpená na odbor kriminálnej polície v Humennom. A padli už aj prvé obvinenia. "Zo zločinu lúpeže obvinené dve osoby z Medzilaboriec. Vo veci budú naďalej po vznesení obvinenia konkrétnym osobám vykonávané procesné úkony," vyjadril sa hovorca KR PZ Prešov Daniel Džobaník.

 

 

Zdroj: Noviny.sk

Predchádzajúci článok
Čakacie doby na rehabilitáciu pre detských pacientov VšZP skracuje
Nasledujúci článok
Ešte ako dieťaťu jej povedali, že nemôže ísť za svojím snom, lebo nie je ani pekná a je aj postihnutá