Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Slovenské celebrity ako kuriéri. Pomôžu tak postihnutým deťom

30.05.2019

Známe slovenské osobnosti prinesú firmám výtvarné certifikáty.

Slovenské celebrity ako kuriéri. Pomôžu tak postihnutým deťom

Známe slovenské osobnosti prinesú firmám výtvarné certifikáty. Prídu aj ak si ich objedná jednotlivec, či organizácia. Táto akcia má charitatívny rozmer a tento rok sa jedná už o 8. ročník.

Osobnosti kultúrneho, spoločenského či športového života sa opäť spojili pre dobrú vec. 3. júna bude bratislavskými ulicami jazdiť takmer 50 celebrít na bicykli. Zapoja sa tak do akcie pod názvom Misia – osobnosti kuriérmi. Cieľom je pomoc zdravotne postihnutým deťom na Slovensku.

Doručenie výtvarného certifikátu firmám alebo osobám stojí 10 € alebo 50 €, ak si niekto objedná konkrétneho celebritného kuriéra. Tento rok sa do akcie zapojilo 47 moderátorov, hercov, spevákov, športovcov, výtvarníkov, či novinárov.

„Naši kuriéri poznanú osudy tých, pre ktorých budú potiť tričká. Zároveň sa o osudoch týchto detí môžu dozvedieť ľudia, ktorí si kuriéra objednajú,“ spresnil podstatu myšlienky režisér Nikita Slovák, ktorý je zároveň ambasádorom projektu.

Za peniaze, ktoré sa z akcie vyzbierajú sa zdravotne postihnutým deťom a mladým ľuďom nakúpia zdravotnícke pomôcky, ktoré im poisťovne nechcú preplácať. Tieto pomôcky sú ale nevyhnutné pre zlepšenie ich zdravotného stavu a skvalitnenie života.

Každý rok sa takto vyzbiera dostatok peňazí na nákup 8-10 pomôcok pre deti. Hlavná centrála projektu Misia – osobnosti kuriérmi bude pri nákupnom centre na nábreží Dunaja, kde bude tiež možné získať certifikát od niektorého kuriéra.

Kuriérov ľahko v dave odlíšite. Budú mať žlté tričká a červené vlajočky s logom Misia.

Veríme, že sa takto podarí vyzbierať dostatok finančných prostriedkov na nákup pomôcok, ktoré budú slúžiť tým, ktorí to najviac potrebujú – zdravotne postihnutým deťom.

 

Zdroj: Teraz.sk

Predchádzajúci článok
Je to definitívne. Príspevky pre opatrovateľov a asistentov sa zvýšia
Nasledujúci článok
Aj ľudia so zdravotným postihnutím pomáhajú skrášľovať.