Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Sociálny experiment, ktorý búra predsudky.

04.07.2018

Sociálny experiment, ktorý bojuje proti predsudkom sa s veľkým úspechom šíri internetom.

Sociálny experiment, ktorý búra predsudky.

Sociálny experiment, ktorý bojuje proti predsudkom sa s veľkým úspechom šíri internetom. Prvotné prekvapenie vystriedal úsmev na tvári a uvedmenie si,v akých predsudkoch spoločnosť žije.

Predstavte si, že potrebujete naložiť a vysťahovať ťažký nábytok. Objednáte si sťahovaciu službu a príde k Vám muž vysoký 135 cm, ktorý má so sebou kolegov na invalidných vozíkoch. Ako by ste zareagovali a aké by boli Vaše prvotné myšlienky?

Do českého sociálneho experimentu, ktorý sa to pokúsil zistiť sa zapojili špičkoví český paralympionici. Celú situácia snímali skryté kamery. Po dohode so sťahovacou firmou prišli ku klientovi. Viac už zachytili kamery.

Tento sociálny experiment je súčasťou kampane s názvom Cesta za snom. Jej cieľom je motivovať ľudí, ktorí sa ocitli na invalidnom vozíku aby sa aktívne zapájali do života a začali sa venovať napríklad športu.

Autorom projektu je Heřman Volf, ktorý je známym motivátorom nielen pre ľudí na invalidnom vozíku ale dokáže rozhýbať k aktivite a prebudiť chuť do života aj u zdravých. Mnoho ľudí práve vďaka tomuto projektu dokázalo úspešne zabojovať s depresiami, nepodľahnúť sebaľútosti či nájsť stratenú energiu do života.

„Chcem žiť a snažím sa o to, sakra!“ je motto autora projektu Cesta za snom. Sám sa podľa neho riadi a žije a jeho odhodlanie nevzdávať sa a z každého dňa vyťažiť čo najviac je nákazlivé pre široké okolie.

Video si môžete pozrieť KLIKNUTÍM TU.

 

Zdroj: Dobrenoviny.sk

Predchádzajúci článok
Ako ďaleko dokáže zájsť ľudská závisť? Nevyhýba sa ani ľuďom na invalidnom vozíku.
Nasledujúci článok
Kvôli zdanlivej maličkosti prišiel o nohu