Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Stal sa osobným trénerom seniorov a tí si ho absolútne zamilovali

06.08.2019

Nór Frode Fyllingsnes je pripútaný k vozíku, ale vôbec sa neobmedzuje vo výkone svojej práce.

Stal sa osobným trénerom seniorov a tí si ho absolútne zamilovali

Nór Frode Fyllingsnes je pripútaný k vozíku, ale vôbec sa neobmedzuje vo výkone svojej práce.

Zamestnáva sa ako osobný tréner v posilňovni a pomáha tu prevažne seniorom. Pretože Frode už od detstva trpí mozgovou obrnou, je závislý na invalidnom vozíku.

Napriek tomu sa môže pýšiť trojnásobným titulom Nórskeho šampióna v powerliftingu v kategórii fyzicky znevýhodnených.

Šampión na vozíku

Cvičiť začal ešte ako chlapec. Nechcel byť závislý od pomoci iných, pretože aj vstávanie z vozíka bolo pre neho náročné. Dnes 29-ročný Frode pracuje v posilňovni ako tréner a zároveň je aj jej spolumajiteľom. Nie je iba akýmsi prevádzkovateľom, ale pomáha aj druhým ľuďom v zlepšovaní ich fyzického zdravia. „Cvičenie pre mňa znamená všetko, dalo mi radosť do života. Umožňuje mi vstať z postele bez pomoci. Tréning mi uľahčuje život,“ hovorí Frode.                 

Jeho klienti sú väčšinou vekovo starší ľudia a dôchodcovia. Jeho cieľom je urobiť zmenu v každodennom živote svojich klientov. 83-ročná Gunnhild napriek vysokému veku trénuje dvakrát do týždňa. „Dopočula som sa o Frodeovi a rozhodla som sa vyskúšať jeho služby. Je úžasný. Napriek tomu, že je na vozíku, dokáže neuveriteľné veci,“ pochvaľuje prácu svojho trénera.

„Keď ste ochrnutí a na vozíku, potrebujete pomoc. Už len premiestnenie sa z neho bolo ťažšie. Už nikdy to také nebude. Je to o akejsi dôstojnosti. Všetky drobné veci, ktoré v živote urobíte pre seba, aby ste uľahčili svoj život, sú dôležité. Iba tak môžete byť nezávislou osobou,“  hovorí Frode, aké je to byť na vozíku.      

Je to všetko o motivácii. „Keď ľudia vidia, že to dokážem aj ja s mojím telesným znevýhodnením, inšpiruje ich to.“ Takto vníma svoju prácu Frode.

           „Cesta k úspechu sa začína v hlave.“ - Frode Fyllingsnes

Frode má ako osobný tréner stále viac a viac klientov. Napĺňa a teší ho to. Chce aj naďalej pomáhať ľuďom dosahovať svoje ciele. 

Zdroj: Dobrenoviny.sk

Predchádzajúci článok
Od jesene ponúka Brezno MHD zadarmo
Nasledujúci článok
Facebook umožní písať ľuďom na základe myslenia