Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Streľbu po hádke Peter takmer neprežil. Hoci zostal na vozíku, na MS Slovenska v tlaku na lavičke zahviezdil

08.10.2019

V centre Prešova sa v marci pred piatimi rokmi strieľalo. Dvaja muži sa najskôr pohádali, pobili, a potom jeden z nich vytiahol zbraň...

Streľbu po hádke Peter takmer neprežil. Hoci zostal na vozíku, na MS Slovenska v tlaku na lavičke zahviezdil

V centre Prešova sa v marci pred piatimi rokmi strieľalo. Dvaja muži sa najskôr pohádali, pobili, a potom jeden z nich vytiahol zbraň a vystrelil. Muža zasiahol do krku. Ten našťastie prežil, ale ochrnul. Ale aj napriek tomu sa nevzdal a dotiahol to až na Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke.

"Ma vytiahol opitý von, na férovku, po troch, štyroch fackách sa vrátil domov pre pištoľ, vrátil sa a strelil ma do krku," spomína si na osudný deň  športovec  Peter Merten. Na to, čo sa stalo v marci 2014 v Prešove Peter nezabudne do konca svojho života. Vlado, s ktorým mal najskôr slovný konflikt ho nakoniec strelil do krku. Lekári mu nedávali takmer žiadne šance. Peter ale prežil. Po ôsmich mesiacoch sa na súde pozrel strelcovi do očí.

Peter však už zostane navždy pripútaný na invalidný vozík. Muž, ktorý strieľal, je už na slobode. "Po 4,5 roku ho pustili, nikto sa mi neospravedlnil," povedal.

Pred piatimi rokmi visel Petrov život na vlásku. Ale dnes súťažil na majstrovstvách sveta v tlaku na lavičke. "Tam sú dve možnosti, buď sa človek zlomí, alebo bojuje ďalej," vyhlásil. Dohromady sa dával štyri roky. Teraz je rozhodnutý bojovať ale hlavne súťažiť. "Chlapci ma motivovali na tento šport, začal som cvičiť, otvoril som si chránenú dielňu," prezradil Peter. V priebehu relatívne krátkeho času sa dostal do formy a dotiahol to až na majstrovstvá Slovenska. "Od Boha dostal druhú šancu, že sa znovu narodil, nechce ten život len tak premrhať a venuje sa takémuto športu," vyjadril sa o ňom tréner  Ladislav Lechan.

Peter súťaž zvládol a bol aj úspešný. Majstrovstvami Slovenska však jeho snaha ani zďaleka neskončila. V hlave má oveľa vyššie ciele. "Na druhý rok na majstrovstvá sveta v Las Vegas by som chcel ísť," prezradil na záver.

 

Zdroj: Noviny.sk

Predchádzajúci článok
Úver na kúpu bytu pre hendikepovaných
Nasledujúci článok
Ľudia na vozíku sa neraz musia na turistike otočiť.