Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Svetovú súťaž vyhrala fotografia slovenskej nevesty na vozíku

01.03.2021

Názov fotografie je "Navždy spolu" a získala 1. miesto v medzinárodnej súťaži EURORDIS Photo Award 2021.

Svetovú súťaž vyhrala fotografia slovenskej nevesty na vozíku

Názov fotografie je "Navždy spolu" a získala 1. miesto v medzinárodnej súťaži EURORDIS Photo Award 2021. Je to súťaž o najlepšiu fotografiu zo života ľudí so zriedkavým ochorením. Pavol Kulkovský je autorom tejto fotografie a nebojí sa takto zviditeľniť aj menej známe podoby lásky či vzťahov.

 

Roba a Alenu zachytil Pavol Kulkovský na tejto emocionálnej fotografii. Alena trpí zriedkavým nervovosvalovým ochorením, spinálnou svalovou atrofiou typu 2. Ako väčšina pacientov so zriedkavými chorobami, liečbu nemá, aktuálne však Európska lieková agentúra rozhoduje o lieku, ktorý by mohol pomôc aj jej.

Pavol Kulkovský je jedným z "dvorných" fotografov Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR, ktorý si bez nároku na honorár nájde čas pre ľudí so zriedkavému ochoreniami. Fotograf má skúsenosti aj so svadobnou, fashion či krajinárskou fotografiou ale jeho vášňou sú portréty.

 

Fotografia Navždy spolu mala 245 konkurentov od autorov z 30 krajín.

"Už viac ako 10 rokov pracujem ako „pravá ruka“ pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. A preto sa mi často naskytne možnosť zachytiť na fotografii ich pocity šťastia. Sú to ľudia, ktorí okolo seba rozdávajú úprimný úsmev a lásku. Zachytávať reálne emócie a nechať ich žiť večne vďaka fotografii, je pre mňa tým skutočným dôvodom, prečo som sa stal fotografom," vyznáva Pavol Kulkovský.

Pavol pozná Alenu a Roba už dlhé roky. "Alka a Bobo sú veľmi dobrí ľudia, z ktorých hneď na prvý pohľad vycítite úprimnú vzájomnú lásku. Veľmi som sa tešil, keď si ma vybrali ako fotografa na svadbe. Bola plná skutočných emócií a lásky," dodáva.

 

Zdroj: Sarm.pluska.sk

Predchádzajúci článok
Nevzdávam sa! Ochrnutý záchranár sa znova učí chodiť
Nasledujúci článok
Sociálne podniky – pracovné príležitosti pre každého