Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Takýto poslanec sa iba tak nevidí! Hendikep pre neho nie je prekážkou

21.05.2020

Osud sa s ním nemaznal! Napriek tomu sa stal poslancom v bratislavskej Karlovej Vsi

Takýto poslanec sa iba tak nevidí! Hendikep pre neho nie je prekážkou

Ani krutý hendikep ho nezastaví. Jozef Griač je ťažko fyzicky postihnutý, odkázaný na invalidný vozík. Osud sa s ním nemaznal! Napriek tomu sa stal poslancom v bratislavskej Karlovej Vsi a chce bojovať za lepšie podmienky pre rovnako znevýhodnených ľudí. Presne vie, čo treba napraviť!

Od utorka 5. mája je komunálny politik Jozef Griač oficiálne novým poslancom bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Na špeciálnom zasadnutí zastupiteľstva pod holým nebom zložil poslanecký sľub.

Mladý poslanec Jozef Griač je vážne telesne znevýhodnený, pohybuje sa výlučne na invalidnom vozíku, má aj ťažkosti s komunikáciou a prejavom.

Napriek životným prekážkam má vysokoškolské vzdelanie, čo je naozaj obdivuhodné. Je tiež vôbec prvým poslancom, ktorý chce cielene riešiť problematiku mnohých bariér, s ktorými sa ľudia vo vonkajšom prostredí stretávajú. Vie, o čom hovorí, veď sa ho to bytostne dotýka. "Vysoké obrubníky, jamy a nezrovnalosti sú moji nepriatelia," povedal nám Jozef Griač, keď sme sa ho pýtali, kde vidí najväčšie rezervy pre hendikepovaných a čo by sa malo podľa neho zlepšiť ako prvé.

 

Zdroj: Pluska.sk

Predchádzajúci článok
Hendikep nezastavil jeho odhodlanie. Aj ako vozíčkar vášnivo cvičí
Nasledujúci článok
Pre znevýhodnené skupiny sú prípravy výzvy na dotácie v závere