Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Tancovať sa dá aj na invalidnom vozíku

01.12.2018

Tancu na invalidnom vozíku sa venujú napríklad klienti s ťažkým zdravotným postihnutím z Centra Paraple

Tancovať sa dá aj na invalidnom vozíku

Tancu na invalidnom vozíku sa venujú napríklad klienti s ťažkým zdravotným postihnutím z Centra Paraple v Českej republike. Do povedomia verejnosti sa v poslednej dobe dostali najmä vďaka svojmu vystúpeniu v programe StarDance.

Činnosť tohto centra navyše dlhodobo propaguje aj populárny herec a scenárista, ktorý je zároveň aj prezidentom Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

Centrum Paraple vzniklo v roku 1994 a od svojho vzniku pomáha ľuďom s poškodením miechy, ktorí väčšinou skončia na invalidnom vozíku. Príčinou poškodenia miechy býva úraz alebo dôsledok najrôznejších ochorení.

Riaditeľom Centra Paraple je David Lukeš, ktorý vraví: "Našim najnovším sloganom je heslo: Život je jízda!"

V sobotu 24. novebra si platnosť tohto sloganu niektorí klienti Centra Paraple doslova otestovali na vlastnej koži. Niektorí z nich si totiž zatancovali s osobnosťami českého showbiznisu a profesionálnymi tanečníkmi v programe StarDance.

"Našich tanečníkov vyberáme tak, aby pomerne náročný program zvládli. Musíme brať na vedomie aj to, ako im to zasiahne do osbného života," hovorí riaditeľ David Lukeš.

Zdeněk Svěrák, ktorý je v centre prezidentom mal pred týmto projektom rešpekt, no podľa jeho slov mali tanečné vystúpenia vozíčkárov v spolupráci so zdravými tanečníkmi v sebe obrovskú silu.

 

Zdroj: Radiozurnal.rozhlas.cz

Predchádzajúci článok
Kiska pápežovi odovzdá dar, ktorý vyrobia zdravotne znevýhodnení
Nasledujúci článok
Tri deti potrebujú liečbu aby prežili, no poisťovne im ju neschválili.