Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Tipy na bezbariérové výlety

28.08.2019

Koniec leta je tu ale tipy na výlety môžete využiť aj počas babieho leta alebo neskorej jesene.

Tipy na bezbariérové výlety

Koniec leta je tu ale tipy na výlety môžete využiť aj počas babieho leta alebo neskorej jesene.

Duchonka

Duchonku obklopuje krásna príroda a čo je pre nás dôležité, sú tu bezbariérové chodníky v lese, čiže sa dá spraviť dobrá túra po asfaltovej ceste aj na vozíku. Oficiálne nie sú tieto turistické chodníky vedené ako bezbariérové ale boli vyskúšané ľuďmi na vozíku a dá sa ich v pohode zvládnuť.

Ak sa chcete občerstviť alebo najesť, je tu kompletne bezbariérový hotel Slniečko. Má dokonca dve izby na prízemí a prispôsobiteľnú kúpeľňu. Kúpeľňa je priestranná, takže otáčanie s vozíkom nebude robiť problém. Nie je tam vaňa, ani sprchovací kút, iba vyspádovaná podlaha a madlá. V penzióne nájdete aj bazén, ten ale žiaľ nie je bezbariérový.

Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso

Tatry celkovo patria, čo sa týka bezbariérovosti, k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku nájdete. Nachádza sa tu viacero hotelov, ktoré sú bezbariérové a teda je možnosť sa tu ubytovať aj hendikepovaným turistom. Ľudia na vozíku preferujú hotel SOREA Urán, ktorý je cenovo prijateľný, má bezbariérové priestranné izby s veľkou kúpeľňou a nájazdovou plošinou. Odtiaľto sa dá bezbariérovou električkou s jedným prestupom dostať až na Štrbské Pleso. To sa celé dá prejsť s vozíkom dookola, keďže povrch je spevnený a rovinatý. V Tatranskej Lomnici je viacero kaviarní, ktoré sú prispôsobené imobilným návštevníkom.

Bystrianska jaskyňa

Táto jaskyňa na strednom Slovensku v Nízkych Tatrách sa pýši statusom jedinej bezbariérovej na Slovensku. No nie je to tak celkom pravda. Čiastočne bezbariérová je aj Gombasecká jaskyňa. K tej neúplnej bezbariérovosti Bystrianskej jaskyne – nachádza sa tam pár schodov. Dajú sa prekonať ale len s pomocou doprovodu a nie je určená pre všetky typy invalidných vozíkov. Na ich oficiálnej stránke sa uvádza, že jaskyňa a prístup ku nej je bezbariérový ale nie je to tak celkom pravda. Za pozitívum možno označiť fakt, že aspoň pre imobilných návštevníkov v tomto smere niečo robia.

 

Zdroj: Bezmapy.com

Predchádzajúci článok
Zriedkavé ochorenie dostalo mladú ženu na invalidný vozík. Začalo obyčajnou bolesťou v krku.
Nasledujúci článok
V Afrike už tri roky nezaznamenali detskú obrnu