Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Tokyo sa naplno chystá na Letné paralympijské hry v roku 2020

03.09.2018

Metropola Japonska sa už naplno pripravuje na Letné paralympijské hry, ktoré sa tu budú konať v dňoch 25. augusta – 6. septembra 2020

Tokyo sa naplno chystá na Letné paralympijské hry v roku 2020

Metropola Japonska sa už naplno pripravuje na Letné paralympijské hry, ktoré sa tu budú konať v dňoch 25. augusta – 6. septembra 2020. Olympijský štadión v Tokyu privítal športovcov po prvý raz na olympijských hrách v roku 1964. Ako jedno z mála miest bolo Tokyo v tom istom roku aj dejiskom paralypijských hier. V súčasnosti sa už paralypijské hry organizujú súčasne s olypijskými hrami a to na základe  dohody medzi Medzinárodným olympijským výborom (IOC) a Medzinárodným paralympijským výborom (IPC). 

Olympijský štadión v Tokyu prešiel veľkou rekonštrukciou a v nastávajúcich paralypijských hrách sa stane dejskom privítacieho aj záverečného ceremoniálu. Mottom blížiacich sa paralypijských hier je heslo "Objav zajtrajšok" (Discover Tomorrow).

O mieste konania hier v roku 2020 sa rozhodlo už v roku 2013. Tokyo súperilo s Istanbulom, no napokon ho pri hlasovaní s veľkou väčšinou porazilo.

V zastúpení športov na budúcich letných olypijských hrách sa udialo aj pár zmien. Počet športových disciplín ostal s počtom 22 zachovaný, no dve disciplíny vypadli - jachting a futbal so siedmymi hráčmi. Nahradili ich badminton a taekwondo.

Ostatné disciplíny ostali nezmenené: atletika, basketbal na vozíku,  boccia, cyklistika (dráhová a cestná), futbal s piatimi hráčmi (football 5-a-side), goalball, jazdectvo, judo, lukostreľba, parakanoe, paratriatlon, plávanie, rugby na vozíku, stolný tenis, šerm na vozíku, športová streľba, tenis na vozíku, tlak na lavičke, veslovanie a volejbal v sede. 

 

Zdroj: SPV.sk

Predchádzajúci článok
Zomrel paralympijský šampión Otxoa
Nasledujúci článok
V priestore vo vlaku vyhradenom pre invalidné vozíky otvorili bufet