Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

ŤZP a práca. Čo hovoria fakty?

14.03.2019

Práca pre zdravotne postihnutých je napriek úsiliu a pozitívnej nálade na trhu práce stále pomerne tabu.

ŤZP a práca. Čo hovoria fakty?

Práca pre zdravotne postihnutých je napriek úsiliu a pozitívnej nálade na trhu práce stále pomerne tabu. Najväčší portál práce Profesia.sk sa rozhodol, že k zamestnaniu zdravotne znevýhodnených uchádzačov pomôže.
Za rok 2018 si životopis na webe vytvorilo viac ako 2000 uchádzačov s ťažkým zdravotným postihnutím. Toto číslo sa veľmi neodlišuje v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Nie je badateľný nárast, ani pokles záujmu uchádzačov vytvoriť si svoje CV a „ponúknuť“ sa tak potencionálnym uchádzačom o prácu.

Výsledky prieskumu ukazujú, že časť z nich si uplatnenie na trhu práce skutočne nájde.

Aby Profesia.sk pomohla zvýšiť toto číslo a dopomohla k práci aj zdravotne postihnutým osobám, rozhodla sa, že k 1.3. tohto roku sprístupní životopisy zdravotne znevýhodnených uchádzačov pre firmy úplne zadarmo.

Bežne je to spoplatnená služba a pomerne žiadaná. Firmy si takto môžu prezerať desiatky tisíc životopisov a vybrať si spomedzi nich toho najlepšieho, ktorého oslovia na pohovor. Po novom uchádzači so zdravotným postihnutím ukážu firme úplne zadarmo.

Aká je štruktúra záujemcov o prácu z hľadiska vzdelania?

Najväčšie časť tvoria uchádzači so stredoškolským vzdelaním s maturitou ( 40% ). Druhú najpočetnejšiu skupinu tvoria uchádzači so stredoškolským vzdelaním bez maturity. Takýchto uchádzačov z radov zdravotne postihnutých tvorí je tretina. Na treťom mieste skončili uchádzači, ktorí uviedli, že majú skončenú vysokú školu. Každý desiaty človek spomedzi zdravotne znevýhodnených si práve tento údaj uviedlo vo svojom životopise na Profesia.sk.

Tento portál sa zároveň pozrel aj na vnímanie takýchto ľudí na pracovisku. Tu sú badateľné veľké rozdiely podľa toho, či mali zamestnanci s takýmto človekom osobnú skúsenosť alebo nie.

Tí, ktorí na pracovisku majú alebo mali zdravotne postihnutého kolegu, hodnotilo pozitívne 32% ľudí. Pre zmenu tí, ktorí sa nikdy v práci nestretli so zdravotne postihnutým kolegom by to za pozitívum bralo len 6% respondentov, ktorí sa do prieskumu portálu zapojili.

To poukazuje na predsudky, ktoré sú v spoločnosti stále zakorenené ale krok pracovného portálu je cestou, ako integrovať zdravotne postihnutých uchádzačov do pracovného procesu. Obzvlášť to platí v čase, kedy firmy hlásia akútny nedostatok vhodných uchádzačov a na trhu sú tisícky pracovných pozícií, ktoré nemá kto vykonávať.

Zdroj: HNonline.skSvet-komunikacie.sk

Predchádzajúci článok
Ochrnutá cyklistická šampiónka má vlastnú Barbie
Nasledujúci článok
Výchova hendikepovaného dieťaťa je náročná po všetkých stránkach