Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Účastníci tomboly pomohli imobilnému chlapcovi

16.05.2019

Minulý víkend sa v Brezne ale aj ďalších mestách behala Míľa pre mamu.

Účastníci tomboly pomohli imobilnému chlapcovi

Minulý víkend sa v Brezne ale aj ďalších mestách behala Míľa pre mamu. Tento beh v sebe spája myšlienky poďakovania mamám, za lásku a obetavosť, a charity. Tento rok sa bežal už deviaty ročník tohto podujatia.

Mesto sa rozhodlo, že výťažok z tomboly venuje 14-ročnému chlapcovi Ondrejovi Golianovi, ktorý ostal po ťažkom úraze na invalidnom vozíku.

„Chlapec je odkázaný na celodennú starostlivosť jeho rodiny. Jeho stav pomáhajú zlepšovať rehabilitačné cvičenia pod odborným vedením v špeciálnych rehabilitačných centrách. Náklady na rehabilitáciu sú však vysoké. Dar poslúži na zaplatenie ďalších rehabilitačných cvičení,“ uviedlo mesto vo svojom stanovisku.

Účastníci víkendového podujatia zabehli míľu spolu s primátorom mesta Tomášom Abelom. Chceli tak vyjadriť vďaku všetkým mamám za obetavosť, ktorú im celý život poskytovali.

Okrem toho bol súčasťou akcie aj kultúrny program a svoje preteky mali aj batoľatá. Svoju prácu predviedli dobrovoľní hasiči a deti sa mohli vyblázniť na skákacom hrade.

 

Zdroj: TASR.sk, Brezno.dnes24.sk

Predchádzajúci článok
Horolezec na vozíku. Všetko sa dá
Nasledujúci článok
Aké zmeny pripravuje Ministerstvo práce?