Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Účastníčky ZPH v Pekingu na besede v Žiline

20.06.2022

Podarilo sa zorganizovať zaujímavú besedu s dvojicou úspešných slovenských reprezentantiek

Účastníčky ZPH v Pekingu na besede v Žiline

Beseda prebehla v spolupráci s Krajskou knižnicou. V zaplnenej sále nechýbali ani študenti z priemyselnej školy pre telesne postihnutých v Žiline.

 

Alexandra Rexová a Alena Kánová - účastníčky ZPH v Pekingu 2022 sa podelili o svoje dojmy. Na besedu priniesla naša mladá paraalpská lyžiarka aj svoje prvé medaile z hier. Alena, ktorá bola členkou tímu v curlingu na vozíku, priniesla so sebou aj cenný kov z letných PH 2020 v Tokiu, ktorý vybojovala v parastolnom tenise.

Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja, sa podujatia osobne zúčastnila a ocenila výsledky paralympionikov na ZPH v Pekingu 2022, ako aj ich ostatné športové úspechy. Jej otázky boli namierené aj k vytváraniu lepšieho prostredia pre zdravotne znevýhodnených. „Obe naše dievčatá veľmi vtipne ale aj správne odpovedali, že je nutná úzka spolupráca so zdravotne znevýhodnenými, aby projekty, ktoré sa realizujú, boli plne funkčné a hlavne pomáhali zdravotne znevýhodneným. Saška aj Alenka si získali svojím veľmi otvoreným spôsobom sympatie divákov a všetci hodnotia toto podujatie ako jedno z najlepších v Krajskej knižnici v tomto roku“, oboznámil účastníkov dlhoročný spolupracovník SPV Peter Čaplický, ktorý sa zároveň podieľal aj na organizácii besedy.

 

Zdroj: Paralympic.sk

Predchádzajúci článok
V Melbourne zišiel muž na vozíku do koľajiska. Ľudia duchaprítomne zasiahli
Nasledujúci článok
Zrážka auta s vozičkárom. Muž na vozíku nafúkal