Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Úlohu hlavnej postavy so zdravotným postihnutím opäť stvárni zdravý herec.

05.09.2018

V pripravovanej adaptácii BBC filmu "Sloní muž" - Elephant man, kde je hlavnou postavou zdravotne postihnutý John Merrick, stvárni...

Úlohu hlavnej postavy so zdravotným postihnutím opäť stvárni zdravý herec.

V pripravovanej adaptácii BBC filmu "Sloní muž" - Elephant man, kde je hlavnou postavou zdravotne postihnutý John Merrick, stvárni zdravý herec Charlie Heaton, známy z britského seriálu Stranger Things. Na plátna kín by sa mal príbeh dostať koncom budúceho roka.

Príbeh znetvoreného muža, ktorý skutočne žil v 19. storočí je natočený na základe spomienok pamätníkov.

Výber zdravého herca na stvárnenie postavy Josefha Merricka ostro kritizovala Charitatívna organizácia Disability charity z Veľkej Británie. Hovorca Charitatívnej organizácie Phil Talbot sa vyjadril:
"Je to sklamaním, že v remakeu The Elephant Man, nebol obsadený herec so zdravotným postihnutím, pretože je to jeden z najznámejších filmov, ktoré vykresľujú postavu s postihnutím. Považujem to za stratenú príležitosť, aj keď nedostatok hereckej rozmanitosti vo filmovom priemysle nie je žiadnou novinkou. Hendikepovaní herci neustále čelia bariéram, ktoré im bránia uplatniť sa vo filmovom priemysle. Hereckých úloh stvárňujúcich osudy ľudí so zdravotným postihnutím je veľmi málo a často sú miesta konania castingov pre hendikepovaných uchádzačov fyzicky nedostupné. Existuje veľké množstvo hercov so zdravotným postihnutím, ktorí sú talentovaní, no nemajú príležitosť sa uplatniť. "

Hovorca filmového štúdia sa ku kritizovanému výberu herca vyjadril:
"Sloní muž je kultová dráma, ktorá by mala zohrávať dôležitú úlohu pri zdôrazňovaní meniacich sa postojov k zdravotnému postihnutiu a v súčasnosti sme v procese výberu hercov so zdravotným postihnutím do viacerých vedľajších, no rovnako dôležitých rolí."

 

Zdroj: TheGuardian.com

Predchádzajúci článok
V priestore vo vlaku vyhradenom pre invalidné vozíky otvorili bufet
Nasledujúci článok
Putovná charitatívna vernisáž „DRŽME SPOLU“