Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Už vyše 100 rozvozov spravilo auto špeciálne pre ŤZP v Petržalke.

26.02.2018

Od októbra do konca januára sa auto využilo 101 ťažko zdravotne postihnutými občanmi Petržalky.

Už vyše 100 rozvozov spravilo auto špeciálne pre ŤZP v Petržalke.

Od októbra do konca januára sa auto využilo 101 ťažko zdravotne postihnutými občanmi Petržalky.
Ako sme vás dávnejšie informovali v našom článku – najväčšie sídlisko na Slovensku spustilo pre svojich občanov bezplatnú službu, aby im pomohli pri vybavovaní úradov, či návštevách lekára.

Stredisko sociálnych služieb Petržalky uzavrelo už 38 zmlúv a svoje služby poskytuje starším a postihnutým obyvateľom Petržalky, ktorý to využívajú aj na nákupy, či cestu do práce ale aktuálne len v rámci hlavného mesta.
V súčasnosti prepravuje osoby špeciálne upravené auto vybavené otočným vysúvacím sedadlom, elektrickým zdvíhacím zariadením a žeriavom pre uskladnenie elektrického vozíka.
Auto je 5 miestne, takže naraz vie obslúžiť najviac 4 klientov, ktorým je k dispozícii aj šofér, ktorý v prípade potreby pomôže s vystúpením a nastúpením klienta do vozidla.

Služba funguje počas pracovných dní od 7:00 do 15:30. Objednať si ju treba minimálne deň vopred medzi 8:30 a 15:00 na telefónnom čísle 02/ 625 204 14 alebo mailom na: doprava@ssspetrzalka.sk . Poskytujú ju len na území Bratislavského samosprávneho kraja.

Celkom zadarmo táto služba nie je. Klient si za každý kilometer zaplatí 0,30 eura aj to len v prípade, že sa jedná o občana, ktorý ma trvalý pobyt v Petržalke. V prípade, že sa jedná o ŤZP osobu s pobytom mimo je cena stanovená na 0,50 eura za kilometer.
Za každú hodinu je poplatok 1,5 eura za stojné v prípade, že klient chce, aby vodič na neho počkal.

Zastupiteľstvo na svojom zasadnutí na túto službu minulý rok vyčlenilo 30 tisíc eur.

 

Zdroj: ZenskyWeb.sk

Predchádzajúci článok
Ako by vyzeralo mesto absolútne prístupné pre osoby so zdravotným postihnutím.
Nasledujúci článok
Ako môže technológia pomôcť ľuďom so zdravotným postihnutím