Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V Číne zomrel 16-ročný chlapec na vozíku, o ktorého sa nikto nepostaral.

10.02.2020

Jeho otec bol v karanténe kvôli koronavírusu.

V Číne zomrel 16-ročný chlapec na vozíku, o ktorého sa nikto nepostaral.

Prosby otca uväzneného v nemocnici úrady ignorovali a viditeľne zanedbali svoje povinnosti.

Okrem nakazených si koronavírus v Číne vyžiadal aj minimálne jednu nepriamu obeť.

Yan Cheng, 16-ročný chlapec, nebol infikovaný obávaným vírusom 2019-nCoV. Trpel ale mozgovou obrnou, bol pripútaný na vozík a nemal možnosť samostatne sa o seba postarať. Takže potreboval každodennú starostlivosť svojho otca.

Ale práve toho úrady umiestnili do karantény potom, ako sa v nemocnici prihlásil s horúčkou a podozrením na nebezpečné ochorenie, ktoré už v Číne zabilo 425 ľudí. Otec, samozrejme, upozorňoval doktorov, miestne úrady aj príbuzných, aby sa o chlapca postarali, no nezabralo ani niekoľko zúfalých postov zverejnených na sociálnej sieti.

Neskôr vyšlo najavo, že úrady doma chlapca navštívili, no nepostarali sa o neho dostatočne. Nechali ho doma, kde ho nakŕmili iba dvakrát počas celej otcovej neprítomnosti. Čínska vláda okamžite zostavila vyšetrovací tím a prepustila starostu mesta Huajiahe aj miestnu tajomníčku komunistickej strany.

Cheng bol po šiestich dňoch nájdený mŕtvy, hoci miestne úrady predtým tvrdili, že sa o chlapca starali dostatočne a otcovi dokonca posielali fotografie jeho syna.

Tento prípad v krajine vzbudil obrovské zdesenie. Zdravotnícky personál bojujúci s nákazou je často vyťažený na maximum a jednoducho nestíha.

 

Zdroj: Refresher.sk

Predchádzajúci článok
Doteraz najväčšie ZPH sa pripravuje v Pekingu
Nasledujúci článok
V Topoľčanoch bol do činnosti uvedený Sociálny taxík.