Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V Handlovej zriadili radu seniorov a zdravotne znevýhodnených

20.09.2022

Samospráva tak reaguje na žiadosti starších a hendikepovaných Handlovčanov.

V Handlovej zriadili radu seniorov a zdravotne znevýhodnených

Pri výkone funkcií bude predstaviteľom samosprávy mesta Handlová pomáhať rada zložená zo seniorov a zdravotne znevýhodnených obyvateľov. Mesto tak reflektuje na požiadavky skôr narodených Handlovčanov. Zriadenie nového poradného orgánu schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom augusta, zároveň prijali i štatút rady.

 

"Keď mesto rozhoduje o niektorých veciach, uniknú mu možno aspekty, ktoré sú pre staršiu generáciu veľmi dôležité. Napríklad ide o bezbariérovosť. Teraz sa táto vec riešila pri dome smútku," uviedla vedúca sociálneho oddelenia Veronika Cagáňová.

 

Podľa nej vie práve staršia generácia pomenovať, čo bytostne potrebuje a vyjadriť sa k svojim potrebám. "Práve zriadením rady seniorov a zdravotne znevýhodnených občanov im dávame príležitosť, aby ich slovo malo váhu, aby ich drobné postrehy boli zapracované a venovala sa im pozornosť," objasnila situáciu.

 

Zástupcovia týchto dvoch skupín si budú členov rady starších a zdravotne znevýhodnených vyberať priamo. "Na území mesta dlhodobo pôsobia organizácie, v ktorých sú združení seniori alebo občania so zdravotným postihnutím, či už je to základná organizácia zdravotne postihnutých, denné centrum, ako sociálna služba, miestny spolok Slovenského Červeného kríža, banícky spolok. Tieto organizácie vyzveme, aby svojich zástupcov do rady seniorov nominovali," ozrejmila Cagáňová.

 

Podľa nej bude mať rada šesť členov, bude tam prítomný aj zapisovateľ, ktorým bude odborný zamestnanec sociálneho oddelenia, ale ten nebude mať hlasovacie právo. "Rada by sa mala stretávať raz za tri mesiace s tým, že ak bude potrebné rokovať o niečom dôležitom, napríklad pôjde o dôležitý dokument pre oblasť seniorov alebo zdravotne postihnutých, môže sa zvolať aj mimoriadne," dodala vedúca sociálneho oddelenia Veronika Cagáňová.

 

Zdroj: Teraz.sk

Predchádzajúci článok
Memorandum o spolupráci podpísali Slovenský paralympijský výbor a KSK
Nasledujúci článok
Po páde dôchodkyňa skončila na vozíku. V obecnom byte jej nechcú povoliť namontovať stoličkový výťah