Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V Košiciach ocenili športové osobnosti regiónu za rok 2017

29.03.2018

Medzi ocenenými športovcami je aj paraolympionik Daniel Kukľa (54), ktorý je rodákom z Bardejova.

V Košiciach ocenili športové osobnosti  regiónu za rok 2017

Medzi ocenenými športovcami je aj paraolympionik Daniel Kukľa (54), ktorý je rodákom z Bardejova. Vďaka každoročnému Medzinárodnému maratónu mieru, ktorého sa zúčastnil už niekoľkokrát a ktorý mu prirástol k srdcu sa však považuje viac za Košičana.

 

Daniel Kukľa je na invalidnom vozíku od roku 1981, kedy utrpel vážnu autonehodu. Na Medzinárodnom maratóne mieru štartuje už od roku 1990. Za tie roky sa stal v Košiciach legendou.

 

Na svojom prvom štarte skončil v kategórií vozičkárov na 6. mieste. No už o rok v roku 1991 košický maratón vyhral a prvý v cieli bol odvtedy až štrnásťkrát. Za 27 rokov, počas ktorých nevynechal ani jeden maratón sa na niektorom z víťazných schodíkov umiestnil neuveriteľných 26-krát. V minulom roku sa mu podarilo umiestniť na druhom mieste.

 

Daniel našiel po autonehode nový zmysel života v športe. Už v roku 1985 sa začal venovať atletickým disciplínam ako vrh guľou, hod diskom a oštepom. Postupne sa dostal aj na bicykel pre hendikepovaných športovcov, tzv. handbike, na ktorom absolvoval úctyhodný počet košických maratónov.

 

Okrem atletickej dráhy sa jeho tréningová príprava koná aj v mestskom bazéne. Daniel do svojej športovej prípravy vkladá naozaj všetky svoje sily a tak má za sebou aj niekoľko celosvetovo významných úspechov. Bol reprezentantom na štyroch majstrovstvách sveta. Súťažil v Japonsku, USA, Spojených arabských emirátoch, či v mnohých krajinách Európy. V roku 2000 sa dokonca zúčastnil na Olympijských hrách v Sydney, kde na ručnom bicykli skončil na 20. mieste.

 

Za každým úspechom je naozaj tvrdá práca a pevná vôľa. Nielen Daniel ale aj mnoho ďalších hendikepovaných športovcov si želá, aby v mestách bolo viac možností pre športové vyžitie ľudí so zdravotným postihnutím.

Zdroj: Ahojbardejov.sk

Predchádzajúci článok
Spoločnosť Apple navrhla pridať 13 emoji znázorňujúce postihnuté osoby
Nasledujúci článok
Sociálna poisťovňa neriešila od 2006 roku prepočet dôchodkov.