Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V Malackách jazdí taxík s elektrickou plošinou, ktorý umožňuje prevoz invalidného vozíka

16.12.2017

Sociálny taxík v Malackách, ktorý je prispôsobený aj na prepravu invalidného vozíka uľahčuje dôchodcom a invalidom cestu

V Malackách jazdí taxík s elektrickou plošinou, ktorý umožňuje prevoz invalidného vozíka

Sociálny taxík v Malackách, ktorý je prispôsobený aj na prepravu invalidného vozíka uľahčuje dôchodcom a invalidom cestu do nemocnice a prepravu po meste. Táto služba funguje v Malackách už od roku 2009. len pred pár dňami sa do prevádzky dostal nový Peugeot Boxer Minibus. Jeho súčasťou sú elektrické výsuvné schodíky a zabudovaná elektrická plošina na prevoz osoby s invalidným vozíkom.

 

Pred cestou takýmto taxíkom je potrebné sa vopred objednať, a to minimálne o 24 hodín. Objednávať sa môžete telefonicky alebo aj osobne v kancelárii na Ulici 1. mája č. 9 alebo  na čísle 034/772 30 68.

Nezabudnite pritom na žiadosť o poskytovanie prepravnej služby, potvrdenie lekára o zdravotnom stave na účely využívania prepravnej služby, potvrdenie, resp. rozhodnutie z ÚPSVaR o poberaní peňažného príspevku na kompenzáciu zvyšných výdavkov súvisiacich so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla, resp. o jeho nepriznaní, komplexný posudok ÚPSVaR – fotokópia + preukaz ŤZP – fotokópia (ak sú vydané).

 

82 percent nákladov na prevádzku sociálneho taxíka hradí  rozpočet mesta. Ročne túto službu využije viac ako 1700 ľudí. Sociálny taxík je v prevádzke každý pracovný deň od 7:00 do 15:00 hod.

Zdroj: Bratislava.dnes24.sk

Predchádzajúci článok
Parlament neschválil zvýšenie veku pre poberanie príspevku na asistenciu ŤZP
Nasledujúci článok
Parkovacie miesto pre ŤZP pred ÚPSVaR v Košiaciach je takmer nedostupné